Moon Camp Challenge - Discovery

Moon Camp Challenge - Discovery

Studentky a studenti semináře Počítačová grafika se zúčastnili projektu Evropské vesmírné agentury (ESA) nazvaného Moon Camp Challenge. Cílem bylo navrhnout a vytvořit 3D model měsíční základny, více informací najdete na https://mooncampchallenge.org. Protože studenti semináře s 3D modelováním teprve začínají, zúčastnili se kategorie Discovery, kde stačilo navrhnout jen část základny nebo prostředek, který tam astronauty dopraví nebo jim umožní pohyb po Měsíci. Některé modely by ale obstály i v obtížnějších kategoriích.

Pro tvorbu 3D modelu studenti využívali online aplikaci TinkerCAD, pracovali v týmech po třech a online prostředí umožnilo všem členům týmu najednou pracovat na jednom modelu, na jedné pracovní ploše. To je jistě zajímavá zkušenost do budoucna – studenti museli vymyslet a dohodnout pravidla a způsob komunikace a vůbec princip celé spolupráce, protože díky distanční výuce každý z nich pracoval ze svého domova. Všechny tři projekty jsou velice zdařilé a splnily podmínky zadání, což dokládají obdržené certifikáty. 

Projekty si můžete prohlédnout na následujících odkazech (3D modely se mohou déle načítat, nenechte se tím odradit, stojí za to 🙂 ) Kolečkem myši scénu přibližujete/oddalujete, tažením levým tlačítkem otáčíte a tažením prostředním tlačítkem/kolečkem myši posouváte.

image_printTisk