Kronika gymnázia

Kronika Jiráskova gymnázia - školní rok 2018-19

Školní rok 108-19 začal pro pedagogy 29. srpna, pro studenty 3. září. V pedagogickém sboru jsme přivítali nové kolegy Mgr. Lukáše Havlíčka (dějepis - společenské vědy), Mgr. Kateřinu Vondřejcovou, Ph.D. (matematika-fyzika), Mgr. Petru Zapletalovou (biologie - tělesná výchova - anglický jazyk) a na částečný úvazek Mgr. Libuši Livňanskou (matematika - biologie) a Mgr. Marianu Polákovou, Ph.D. (dějepis - latina). V přípravných dnech absolvovali učitelé školení PO a BOZP. Konalo se 10 opravných zkoušek, z nichž jedna byla neúspěšná.

6. září proběhly na naší škole nostrifikační zkoušky zahraničních studentů.

10. září navštívili ZOO ve Dvoře Králové nad Labem studenti 3.B a 7.V s prof. Půlpánovou a Ježkem. Primány proškolili v užívání počítačů pro školní účely prof. Vích, Veverka a Uždilová.

11. září se konala ústní část maturitní zkoušky v podzimním termínu, která se týkala šesti studentů. Předsedkyní byla jmenována Mgr. Ludmila Lorencová z Gymnázia Broumov. Prof. Forejt byl naopak jmenován předsedou maturitní komise na Gymnáziu v Broumově, kde zkouška probíhala také v tento den. O den později jela na trutnovské gymnázium jako předsedkyně maturitní komise prof. Šárka Škodová. U ústních zkoušek byli všichni naši studenti úspěšní. Horší to bylo u didaktického testu z matematiky, který se konal již 3. září na spádové škole. Z našich šesti studentů uspěli u opravného testu jen tři.

Na primárně-preventivní pobyt se do Zdoňova vydali ve dnech 11.-13. září studenti 1.B s prof. Pavlíkem a Diviškem.

Se členy Hidraku jely ve čtvrtek 13. září do Jičína na festival Město pohádek prof. Dvořáčková a Olšanová.

Na Pardubických chatách v Příchovicích strávili dny od 17. do 19. září studenti 1.A s prof. Š. Škodovou a Víchem na primárně-preventivním pobytu.

17. září přijelo na výměnný pobyt 36 studentů z partnerské školy v Oesede. 18. září je přivítal v aule ředitel školy Pavel Škoda a na radnici starosta města Jan Birke. Potom pro ně byla připravena prohlídka náchodského zámku. 19. září se podívali do Teplicko-adršpašských skal, 20. září do Prahy a 21. září do pevnosti v Josefově. Kromě toho pro ně připravily další program české hostitelské rodiny. Odjezd byl naplánován na 23. září ráno.

19. září jeli do ZOO ve Dvoře Králové nad Labem studenti tercie s prof. Balcarovou a Ježkem. Stejnou exkurzi absolvovali 21. září studenti 3.A a 7.W s prof. Jaroušovou a Rojtovou.

Ve dnech 21.-23. září škola hostila na tradiční akci Heuréka učitele fyziky z celé republiky, ale i ze zahraničí. Akci spoluorganizoval prof. Polák.

V týdnu od 24. září absolvovali primárně preventivní pobyty žáci primy. Do Sněžného jeli ve dnech 24.-26. září žáci 1.W s prof. Veverkou a Uždilovou a na Ostaš ve dnech 25.-27. září žáci 1.V s prof. Nývltovou a Rojtovou.

26. září jeli do Prahy studenti 8.W s prof. Půlpánovou a Kolářskou. V rámci literárně-historické exkurze si prohlédli Památník hrdinů heydrichiády, navštívili židovskou Prahu a ve Studiu Ypsilon zhlédli divadlení představení Proměna aneb Řehoř už toho má dost. Do Trutnova na Středoškolský atletický pohár doprovodili atlety prof. Divišek a Zapletal.

27. září proběhla další sportovní akce. V přespolním běhu se pokusili uspět naši studenti pod vedením prof. Půlpánové a Slavíka.

V pátek 28. září byl Den české státnosti.

Zobrazit starší kroniky