Nástěnka školy

Potvrzování dokumentů (přihlášky na VŠ, potvrzení o studiu...)

Vážení rodiče, zákonní zástupci našich žáků, milí studenti,

vzhledem k epidemiologické situaci a k výzvám vlády, aby zaměstnavatelé převedli všechny zaměstnance, u kterých je to možné, na home office, pracují z domova i zaměstnanci naší kanceláře.

Veškerá potřebná potvrzení podepisujeme na dálku prostřednictvím elektronického podpisu.

• Pokud nějaké potvrzení nutně potřebujete, zašlete žádost o něj na e-mail sekretariat@gymnachod.cz.
  • Pokud potřebujete potvrdit nějaký už hotový vyplněný formulář, pošlete ho nascanovaný (i s Vašimi případnými podpisy) ve formátu pdf.
  • Ve specifických případech, které nelze vyřešit touto cestou, věc konzultujte na e-mailu sekretariat@gymnachod.cz. Pokud uvedete telefonní číslo, zavoláme Vám zpět.
  • V případě, že nevyhovuje nic z výše uvedeného, volejte 603 575 286 :-).

Děkuji za pochopení.

Informatika a výpočetní technika - nabídka seminářů 2021/22

Informatika a výpočetní technika Vám pro školní rok 2021/22 nabízí následující volitelné předměty:

dvouleté (pro 3. ročník a septimu)
jednoleté (pro 4. ročník a oktávu)
  • Matematika na počítači
  • Tvorba internetových stránek
  • Psaní na klávesnici
  • Tvorba dokumentů a jejich prezentace
  • Hrátky s robotikou
  • Programování pro Android

Podívejte se i na kompletní nabídku volitelných předmětů a podrobnější informace.

Organizace výuky od 4. 1. 2021

Vážení rodiče, vážení zákonní zástupci našich žáků, milí žáci,

z rozhodnutí ministerstev zdravotnictví a školství přechází naše škola od 4. 1. 2021 opět kompletně na vzdálenou (distanční) výuku.

Organizace výuky (jen pro připomenutí, vše už znáte)

1. Distanční výuka v naší škole poběží opět téměř v plném rozsahu podle rozvrhu, který naleznete v Bakalářích. Na dálku se nebudou vyučovat pouze tělesná výchova a sportovní hry (tyto hodiny jsou z rozvrhu vyjmuty a rozvrh je upraven).
  2. Distanční výuka se povede již dříve zavedeným způsobem, tedy v  systému Classroom (1 kurz pro každou třídu – s výjimkou seminářů a skupin spojených z více tříd) + Meet.
    • V případě dělených hodin se druhá skupina ve svém kurzu přesouvá na druhý Meet. Odkaz je v sekci Práce v kurzu v příspěvku s tématem Půlená třída.
    • Výuka seminářů a skupin spojených z více tříd běží rovněž dle rozvrhu, ale v „soukromých“ kurzech.
    • Materiály v kurzu třídy jsou pro přehlednost vždy označeny tématem (název předmětu) a název souboru s materiálem vždy začíná zkratkou předmětu a pomlčkou.
    • Vzdálená výuka je pro žáky povinná. Pokud se žák nemůže hodiny nebo hodin zúčastnit, je povinen se omluvit dle školního řádu.
    • Jak je výuka v konkrétní hodině vedena, je v kompetenci vyučujícího. Lze vykládat i zadávat samostatnou práci, různě to kombinovat… Samostatná práce má být v naprosté většině případů zadávána tak, aby na ní žáci mohli pracovat v té konkrétní rozvrhově vymezené hodině a učitel jim je po tu dobu k dispozici na Meetu pro případ dotazů či konzultací.
    • Případné suplování probíhá i při vzdálené výuce a najdete ho v Bakalářích.

S přáním ve zdraví prožitých dnů příštích

Časový plán školního roku

Zde můžete nalézt nejdůležitější termíny aktuálního školního roku.

Plán bude ještě průběžně upravován s postupným zveřejňováním informací ze strany MŠMT (termíny přijímacích a maturitních zkoušek). Při těchto změnách se mohou změnit i ostatní termíny.

Učebnice pro školní rok 2020-21

V příloze najdete seznam učebnic na školní rok 2020-21.

Poznámky

• Žáci prim až kvart si učebnice nekupují. Dostanou je od školy.
  • Burzu učebnic pro vyšší stupeň gymnázia nepořádáme.
  • Vzhledem k epidemiologické situaci nebude bohužel povoleno ani našim absolventům prodávat své učebnice ve škole. V souladu s "manuálem" MŠMT bude do odvolání omezen pohyb třetích osob v budově školy.

Pavel Škoda, ředitel školy

Soutěže a přehlídky podporované MŠMT v aktuálním školním roce

Zde naleznete informace k soutěžím, které MŠMT buď přímo vyhlašuje nebo alespoň podporuje.

SOUTĚŽE byly MŠMT z důvodu rizika šíření onemocnění COVID-19 zatím ZRUŠENY. Proti tomuto rozhodnutí je poměrně velký odpor a podepisuje se petice za zachování soutěží. Uvidíme, jak se situace vyvine.