Úspěchy studentů

Zobrazit články z předmětu:
vše
anglický jazyk biologie český jazyk dějepis francouzský jazyk fyzika hudební výchova chemie informatika matematika německý jazyk ZSV ruský jazyk španělský jazyk tělesná výchova výtvarná výchova zeměpis
  • Atletické klání v Novém Městě nad Metují David ZapletalV úterý 7.5.2019 se na sportovním stadionu v Novém Městě nad Metují konalo okresní kolo atletické soutěže družstev Pohár rozhlasu. Soutěžilo se ve dvou věkových kategoriích – mladší žáci, mladší žákyně a starší žáci, starší žákyně. Ve velké konkurenci devíti škol se našim starším žákyním podařilo zvítězit a vybojovaly si postup do krajského kola. Úspěchem je i 3. místo starších ... Přečíst celý článek
  • ECHO: Úspěšné 3D modely od studentek Jiráskova gymnázia Jan Preclík(ECHO, 10. 5. 2019) Přečíst celý článek
  • První místo v okresním kole Biologické olympiády Veronika BalcarovaVe středu 10. 4. se konalo okresní kolo Biologické olympiády kategorie D.  Naši školu reprezentovaly tři studentky ze sekundy B. Vedlo se jim skvěle. Veronika Hanušová vybojovala první místo, hned za ní na druhém místě skončila Simona Jochová a na čtvrtém místě skončila Markéta Vydláková. I když měla stejný počet bodů s třetím místem, o umístění rozhodoval počet bodů v testu. Biologická olympiáda ... Přečíst celý článek
  • Úspěch francouzštinářů Kateřina HavrdováDne 2. 4. 2019 proběhlo na Gymnáziu Boženy Němcové v Hradci Králové krajské kolo Konverzační soutěže ve francouzštině (les Olympiades en français). Obě studentky našeho gymnázia, Leona Kaválková (4.V – kategorie A1) a Tereza Macháčková (6.V. – kategorie B2), v silné konkurenci vybojovaly první místo. Lea bude naši školu 14. 5. reprezentovat v nejnižší kategorii celostátního kola a Tereza v té nejvyšší. Oběma moc gratulujeme ... Přečíst celý článek
  • Okresní kolo Chemické olympiády kat. D Helena KaráskováV pátek 1.3.2019 se v areálu chemie proběhlo okresní kolo CHO D (8. a 9. r, tercie a kvarty ) 55. ročníku Chemické olympiády. Úlohy zaměřené na zemskou atmosféru a její složení řešilo celkem 16 studentů. Na prvním místě se umístil Zdeněk Hartman ( Gymnázium Broumov ), 2. místo obsadil Jan Krčmář ( JG Náchod 4.W ) a na třetím místě byl Jan Martínek ... Přečíst celý článek
  • Zlatí na brněnské Robotiádě! Jan VeverkaV pátek 8. února se v konala ve VIDA! science centru na brněnském výstavišti mezinárodní robotická soutěž a robotický den zvaný Robotiáda. Z náchodského gymnázia se této soutěže letos zúčastnilo jedenáct žáků ve čtyřech týmech. Týmy svým zaměřením obsáhly většinu soutěžních disciplín. Ve sprintu a sledování čáry letos soutěžil tým Zikmundovci ve složení: Kryštof Vencl (2W), Petr Tomáš (2V) a Matyáš Žďára (2V). V disciplíně ... Přečíst celý článek
  • Chemiklání 2019 Veronika BalcarovaV pátek 8. února se na Chemicko-technologické fakultě Univerzity Pardubice konal již čtvrtý ročník soutěže Chemiklání. V Pardubicích se opět sešlo přes tři sta nadšených chemiků středních škol, aby změřili své síly v řešení netradičních chemických úloh. Naše gymnázium vyslalo dva týmy. Řešení mnohdy velmi náročných úloh se zúčastnilo 34 týmů A – starší kategorie a 27 týmů B – mladší ... Přečíst celý článek
  • Tři medaile pro Jiráskovo gymnázium na RF v plavání Libor Slavík28. ledna se v Jindřichově Hradci uskutečnilo republikové finále v plavání středních škol, na němž naše   gymnázium a Královéhradecký kraj reprezentovala tentokrát dvě družstva. Děvčata v sestavě Kateřina Jermanová, Kateřina Čápová, Petra Lemfeldová, Tereza Hofmanová, Štěpánka Rožnovská a Markéta Janečková splnila očekávání a v konkurenci dvanácti týmů vybojovala krásné 6. místo. V individuálních disciplínách si navíc Káťa Jermanová na 50 m volný způsob a Štěpánka Rožnovská na ... Přečíst celý článek