Informace o přijímacím řízení

Informace o přijímacím řízení

DEFINITIVNÍ VÝSLEDKY přijímacího řízení do 8letého gymnázia od školního roku 2020-21 po NÁHRADNÍM TERMÍNU

Vážení rodiče, milí žáci, případně ostatní zákonní zástupci,
v přílohách najdete definitivní pořadí a seznam přijatých a nepřijatých uchazečů o studium na Jiráskově gymnáziu, Náchod, Řezníčkova 451 v přijímacím řízení pro školní rok 2020-21 po náhradním termínu zkoušek.

Čtěte prosím pozorně i poznámky k výsledkům, které jsou vždy na úvodní stránce!!! Je to opravdu důležité!!!

PŘIJATÝM UCHAZEČŮM se rozhodnutí o přijetí nezasílá. Uchazeči přijatí v náhradním termínu musí svůj zájem o studium potvrdit odevzdáním zápisového lístku řediteli naší školy, nebo k poštovní přepravě na adresu naší školy do 3. července 2020.

Proti rozhodnutí není možné ve školním roce 2019/2020 podat odvolání.

NEPŘIJATÍ UCHAZEČI, kteří splnili podmínky pro přijetí a nebyli přijati z kapacitních důvodů, mohou POŽÁDAT O VYDÁNÍ NOVÉHO ROZHODNUTÍ podle § 101 a 102 zákona č. 500/2004 Sb., správní řád, ve znění pozdějších předpisů.

Žádost se podává řediteli Jiráskova gymnázia, Náchod, Řezníčkova 451 ve lhůtě 3 pracovních dnů ode dne doručení rozhodnutí o nepřijetí ke vzdělávání ve střední škole; počátek lhůty připadá na den následující po dni doručení rozhodnutí o nepřijetí ke vzdělávání a lhůta je zachována také tehdy, je-li žádost posledního dne lhůty svěřena držiteli poštovní licence.

Pokud ředitel školy vyhoví žádosti, vydá nové rozhodnutí – rozhodnutí o přijetí.

Předvyplněná žádost o vydání nového rozhodnutí Vám přijde v obálce s rozhodnutím o nepřijetí. Stačí doplnit datum, podepsat ji (zákonný zástupce i uchazeč) a doručit do školy.

Pokud se chcete podívat na znění testů nebo na klíč správných řešení, přejděte na stránku CERMATu.

Vážení rodiče, milí žáci, případně ostatní zákonní zástupci,
v přílohách najdete pořadí a seznam přijatých a nepřijatých uchazečů o studium na Jiráskově gymnáziu, Náchod, Řezníčkova 451 v přijímacím řízení pro školní rok 2020-21.

Pavel Škoda, ředitel školy

DEFINITIVNÍ VÝSLEDKY přijímacího řízení do 4letého gymnázia od školního roku 2020-21

Pavel Škoda, ředitel školy

Přijímací řízení - informace pro uchazeče, kteří mají naši školu na 2. místě a zkoušky u nás nedělají.

Vážení rodiče, zákonní zástupci a uchazeči o studium v Jiráskově gymnáziu, Náchod, Řezníčkova 451,

v pondělí (nejpozději v úterý) Vám zašleme písemně informace k našemu přijímacímu řízení. Ty obsahují zejména:

• Vaše registrační číslo,
  • kritéria přijímacího řízení,
  • počet přijímaných žáků,
  • termíny a časy zveřejnění výsledků a vydání rozhodnutí o přijetí či nepřijetí,
  • termín a čas případného nahlížení do spisu,
  • informace o potvrzení zájmu u nás studovat podáním zápisového lístku,
  • NÁVRATKU pro přijaté žáky.

Pokud obálku do konce příštího týdne nedostanete nebo nebudete něčemu rozumět, pište na e-mail sekretariat@gymnachod.cz nebo volejte na 603 575 286.

Anonymizované vzory informací v obálkách najdete v příloze. POZOR, pro každý typ gymnázia (4leté a 8leté) jsou informace jiné!

Pozvánky k přijímacím zkouškám ODESLÁNY

Vážení rodiče, zákonní zástupci, milí uchazeči o studium v Jiráskově gymnáziu, Náchod, Řezníčkova 451,

22. května 2020 jsme Vám doporučeně odeslali pozvánky k přijímacím zkouškám. Nejpozději v pondělí bude ještě všem, kteří na přihlášce uvedli svoji e-mailovou adresu, zaslána zjednodušená pozvánka e-mailem.

V obálce máte tyto dokumenty:

• Pozvánku k přijímacím zkouškám (podepsanou ředitelem školy).
  • Kritéria přijímacího řízení.
  • Výzvu k nahlédnutí do spisu.
  • Návratku.
  • Pozvánku ke konání jednotných testů v rámci jednotné přijímací zkoušky.
  • Plánek školy s umístěním učeben, ve kterých se budou zkoušky konat.
  • Pokyny pro uchazeče k zajištění bezpečnosti ve škole.
  • Čestné prohlášení o neexistenci příznaků virového infekčního onemocnění.

Jak mají jednotlivé dokumenty vypadat si můžete prohlédnout v příloze tohoto textu. Vzorové dokumenty jsou anonymizovány z důvodu GDPR a také proto, aby Vás nepletly údaje, které jsou individualizované a neshodovaly by se s Vašimi.

Pokud by Vám v obálce něco chybělo nebo jste něčemu nerozuměli, nebo Vám obálka dokonce vůbec nedošla, napište na e-mail sekretariat@gymnachod.cz.

Nezapomeňte URČITĚ K PŘIJÍMACÍM ZKOUŠKÁM PŘINÉST zákonným zástupcem žáka podepsané ČESTNÉ PROHLÁŠENÍ o neexistenci příznaků virového infekčního onemocnění. BEZ NĚJ NEBUDETE MOCI PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY ABSOLVOVAT!

Podívejte se, kterým vchodem a v kolik hodin máte přijít. Dodržte to prosím. Předem se také naučte, do které učebny máte jít a kde ji najdete.

Pomůžete tím ochránit zdraví své, dalších uchazečů i zaměstnanců školy.

Děkuji za pochopení.

Přeji všem pevné zdraví  a úspěch u zkoušek.

Informace pro zájemce o studium od šk. roku 2020 - 21

• Informace o jednotné přijímací zkoušce najdete zde.
  • Formulář přihlášky byste měli dostat ve své základní škole, ale je ho možná získat i zde. (Jsou to ty s růžovým podtiskem). Najdete tam i návod k vyplnění formuláře a další informace.
  • U naši školy uveďte:
    • Název a adresa: Jiráskovo gymnázium, Náchod, Řezníčkova 451.
    • Obor vzdělání (kód a název), do kterého se uchazeč hlásí:
      • 79-41-K/81 Gymnázium (platí pro uchazeče o osmileté gymnázium),
      • 79-41-K/41 Gymnázium (platí pro uchazeče o čtyřleté gymnázium).
    • Termín školní přijímací zkoušky: ponechte prázdný (uchazeči u nás konají pouze jednotnou přijímací zkoušku, školní přijímací zkoušku nemáme).
    • Nezapomeňte podpis uchazeče (dítěte).
    • Nezapomeňte prosím na datum narození zákonného zástupce uchazeče a podpis zákonného zástupce uchazeče.
    • Závěr o zdravotní způsobilosti ke studiu NEVYŽADUJEME!
  • Informace o zaměření studia a uplatnění absolventů, zájmu o studium a podmínkách přijetí, organizaci studia a spolupráci školy s rodiči, učebních plánech, volitelných předmětech, exkurzích a výměnných pobytech najdete v přiloženém dokumentu.