Chemiklání 2021

Týmová soutěž pohledem Tomáše Hegera

Ač současná doba nepřeje organizování akcí všeho druhu, tak mnoho z nich (a to včetně těch pro studenty) se přesunulo do online podoby. Jednou takovou akcí bylo i Chemiklání, týmová soutěž v chemii pro studenty středních škol. Podobně jako v předchozích pěti ročnících, i letos se nám podařilo sestavit tým, který se Chemiklání měl zúčastnit. Bohužel shodou okolností nám jeden člen odpadl den před soutěží, a tak jsme ráno 5. února zasedli k počítačům v pouze čtyřčlenné sestavě.

Soutěž, zahájená úvodním slovem organizátorů a seznámením s online platformou, se pak rozjela v plné kráse. Následující dvě hodiny byly nabité výpočty, uvažováním a vyhledáváním informací, stejně jako přátelským hovorem a družnou atmosférou. Ač jsme neměli žádné přehnané ambice, tak jsme se (stejně jako loni) nakonec umístili na velmi dobrém šestém místě z celé republiky a pouze o jeden bod nám utekly rozdávané ceny.

Osobně bych chtěl poděkovat celému týmu za příjemně strávené dopoledne a snahu a ochotu soutěžit i v době jarních prázdnin. Věřím, že za rok už to snad vyjde naživo a že budeme aspoň stejně úspěšní, jako jsme byli letos. Složení týmu: Jaroslav Grulich (8.V), Michael Ježek (4.A), Nikola Bartoňová (3.B) a Tomáš Heger (7.V)