Krajské kolo v Atletickém čtyřboji starších žákyň

Dne 18. října 2019 se na stadionu Lokomotivy Trutnov konalo krajské kolo v Atletickém čtyřboji starších žákyň (8.-9. třídy ZŠ a jim odpovídající ročníky víceletých gymnázií).

Naše mladé závodnice předvedly skvělé výkony a po vítězství v okresním kole skončily na pěkném pátém místě  v konkurenci deseti nejlepších družstev Královéhradeckého kraje s bodovým součtem 6 336 bodů. Do republikového finále postoupilo družstvo ZŠ Komenského Trutnov.

Družstvo Jiráskova gymnázia úspěšně reprezentovaly:

Eliška Gajdošová, Tereza Havlenová, Lucie Řehůřková, Nikola Matějů a Andrea Marešová.

Tereza Havlenová výkonem 56,00m jasně ovládla hod míčkem a vytvořila těžko překonatelný rekord gymnázia! Další rekord školy a jasné vítězství předvedla ve vrhu koulí výkonem 9,88m Lucie Řehůřková. Celkové krásné třetí místo obsadila výkonem 143cm Eliška Gajdošová ve skoku vysokém, na 60 m časem 8,66 s doběhla celkově čtvrtá mezi všemi 47 závodnicemi. Třetí ve svém rozběhu na 800m časem 2:54,20 min. skončila Nikola Matějů.

Nutno poznamenat, že po třech disciplínách figurovalo Jiráskovo gymnázium se ztrátou pouhých 6 bodů na druhém místě! Bohužel závěrečná nejslabší disciplína – osmistovka nás poslala na celkové páté místo, které je i tak ohromným úspěchem našich mladých atletek:)

Celkové výsledky krajského kola: KFAČvysl