Krajské finále v přespolním běhu - 2x 3. místo pro Jiráskovo gymnázium

10. října se v jičínském lesoparku Čeřovka uskutečnilo krajské finále v přespolním běhu. Jiráskovo gymnázium v něm reprezentovala tři družstva, která si postup mezi krajskou elitu vybojovala svými výsledky v okresním finále v Polici nad Metují – mladší žáci (Eduard Vlach, Danny Kašpar, František Švorčík, Bohuslav Jelen a Antonín Kubeček), středoškoláci (Radek Jansa, Daniel Ježek, Daniel Kubrt, Antonín Staněk, Martin Brejtr a Jakub Hejzlar) a středoškolačky (Kamila Šimková, Sabina Jirmanová, Šárka Fulková, Adéla Breitrová a Zuzana Sedláčková).

Družstvo mladších žáků skončilo na 9. místě, když o umístění o dvě až tři příčky výš jej připravila smůla v podobě kolize a následného zdržení Franty Švorčíka v posledním kole. Nejlepším z našich byl Bohuslav Jelen na 26. místě z 56 startujících.

V kategorii středních škol se našim reprezentantům dařilo lépe. V deštivém počasí si obě družstva doběhla shodně pro 3. místa. Nejlepší z našich dívek Kamila Šimková vybojovala krásné páté místo, nejlepší z našich chlapců Daniel Ježek byl desátý.

Sk