Studenti dramatické výchovy a členové historicko-dramatického kroužku se zúčastnili pracovního workshopu

V úterý 22. října studenti dramatické výchovy prim a sekund spolu ve studenty historicko – dramatického kroužku navštívili Muzeum loutkařských kultur v Chrudimi. Již zvenčí nás zaujala honosná renesanční stavba někdejšího Mydlářova domu, ve kterém se nachází uvedené muzeum. Po prohlídce loutek z majetků někdejších kočovných loutkařů, loutek z rodinných sbírek 1.republiky, úchvatných loutek z Indonésie a nádherných loutek stínového divadla starověké Číny děti usedly k pracovním stolům a pod odborným vedením lektorky se pustily do výroby vlastních loutek stínového divadla. Díky dětské fantazii skloubené s výtvarnou schopností a zapálením pro tvorbu se po hodině práce stoly zaplnily pohádkovými a zvířecími postavami na kovových miniaturních hůlkách. Lampa osvítila plochu stínového divadla a děti svým spolužákům hrály se svými loutkami vlastní příběhy. Těšíme se, až vyrobíme další postavičky pro stínové divadlo a zahrajeme i vám!

Blanka Dvořáčková a Jana Olšanová