Divadelníci nižšího i vyššího gymnázia přinášejí radost nejen dětem

Nadšení, nové kostýmy, nové rekvizity (i ty zapomenuté a znovu dodané), svačinové balíčky na celý den, slunečné počasí babího léta, to byl náš letošní Festival pohádek v Jičíně 12.září. Mladších, starších a dospělých divadelnic a divadelníků vyjelo od gymnázia plný autobus. Na tzv. Rynečku se děti prim a sekund představily s pěti pohádkami, dívky ze 4.A loutkové divadelní scény zahrály příběh „O strašidlech“ a „Kterak Kašpárek s Krakonošem přechytračili Trautenberka.“ Autorkami obou scénářů jsou samy studentky. Zvláště strašidelný příběh zaujal dospělé diváky. Odpoledne na hlavním podiu na velkém náměstí studentky a student kvint, tercie a septimy vystoupily s dramatizaci Erbenovy Kytice. Herecké výkony, sólový zpěv a krásné kostýmy byly oceněny velkým potleskem publika.

1. října sekundáni – studenti dramatické výchovy a kroužku hostovali v MŠ ve Studnicích s pohádkou „Kterak král kočku kupoval.“ Malí diváci úžasně s herci spolupracovali a vystoupení mělo velký úspěch. Naši divadelníci byli odměněni vynikající svačinou a pozváním, abychom co nejdříve zase přijeli zahrát novou pohádku. Děkujeme za pozvání, rádi přijedeme!

Blanka Dvořáčková