Kámen úrazu zazářil v Kongresovém centru

Kámen úrazu zazářil v Kongresovém centru

Dvě republiky, 17 krajů, 450 týmů, a to vše je soutěž jménem Prezentiáda. Přes 1100 soutěžících se zde utkalo v prezentačních dovednostech.

Začněme trochu netradičně. Vše začalo tím, že nám pan učitel Havlíček v jednom mailu napsal: Koupím vám kebab, když postoupíte do Prahy. Taková nabídka se samozřejmě nedala odmítnout! Proto jsme se do soutěže hned přihlásili a začali vytvářet prezentaci na krajské kolo. Měli jsme na výběr ze dvou témat: “Jak bych učil já” nebo “11. přikázání”. My jsme si vybrali to první.

Na krajském kole jsme se umístili na krásném 2. místě hned za Vojtou Plachetkou, známým influencerem. K naší radosti jsme se tak probojovali do celorepublikového Grandfinále. 

Byl v tom ale jeden háček. Na vypracování nové prezentace jsme měli pouhých 10 dní. Málo času a technická náročnost nás stály spoustu úsilí. 

Do Prahy jsme se vydali v předvečer Grandfinále. Po výborné večeři (děkujeme pane učiteli) a procházce noční Prahou jsme pozdě do noci pracovali na posledních úpravách naší prezentace a také na zkoušení naučeného textu. 

Další den jsme vyrazili na dopolední část, která se odehrávala na Newton university. Tam jsme prezentovali naši práci na téma “ASAP”, kterou jsme spojili s žurnalistikou a fake news. Odborné porotě se naše prezentace i s projevem zalíbila. Díky tomu jsme se zařadili mezi šest nejlepších týmů, které se probojovaly do odpoledního programu. Ten se už konal v Kongresovém centru.

Zde to už bylo na jiné úrovni. O odpoledním programu nám nikdo nic neřekl. Poté jsme se na briefingu dozvěděli, že nás čeká následující úkol: Za 50 minut zpracuj prezentaci na téma “auto budoucnosti”. Čas ubíhal nesmírnou rychlostí a než jsme se nadáli, stáli jsme před davem a novou odbornou porotou, která se skládala výhradně z profesionálů (podnikatelé, lektoři prezentačních dovedností, marketéři a další). Na našem projevu se velkým dílem podílela improvizace, což pro nás bylo novinkou. I přesto jsme to zvládli.

Zadařilo se! Tým Kámen úrazu si odvezl celkové druhé místo z České a Slovenské republiky. Samozřejmě je zde prostor ke zlepšení. Díky porotcům jsme dostali zpětnou vazbu, kterou využijeme příští rok a pokusíme se opět dosáhnout co nejlepšího výsledku. Každopádně nám dala tato soutěž nespočet zkušeností a možností lépe rozvinout své schopnosti, které se nám budou v budoucnu rozhodně hodit.

Nakonec bychom chtěli poděkovat všem, kteří nás v tom nenechali samotné a drželi nám palce. Děkujeme za doprovod pana učitele Havlíčka, se kterým jsme se rozhodně nenudili. Tyhle všechny maličkosti se spojily dohromady a vyvořily něco, co nás hnalo kupředu. A proto právě vy máte na našem úspěchu velký podíl. Děkujeme!

Za tým Kámen úrazu Amálie Paslerová, Filip Steiner a Ondřej Nekvinda,

 

image_printTisk