V pátek 16. února vyjelo 10 studentů za doprovodu Zdeňka Poláka do Prahy řešit úlohy celostátní soutěže Fykosí fyziklání. Jde o soutěž pětičlenných týmů reprezentujících střední školy České a Slovenské republiky. Letos se zúčastnilo 135 družstev ve třech kategoriích. Náš tým v kategorii B ve složení Michal Matoulek 7W, Jana Možíšová 7W, Tomáš Kubíček 7W, Kurt Hartmann 3B a Benjamin Sichrovský 7V, se umístil na 29. místě ze 46. Tým kategorie C ve složení Jakub Ježek 6W, Jan Máslo 6W, Jiří Moc 6W, Šimon Prudil 6W a Matyáš Háze 5W byl 34. ze 40. Všem studentům vzorně reprezentujícím naši školu na celostátní úrovni děkujeme.
Na fotografii tým C těsně před zahájením soutěže.
Desítka našich studentů v pátek časně ráno vyrazila na tradiční robotické klání – Robotiádu v Brně. Se svými roboty ze stavebnice LEGO soutěžili v disciplínách: sledování čáry (tým Honza Homolka 3W, Martin Doucha 2W), autonomní vyhledání medvěda na ploše a jeho transport zpět do výchozího bodu (tým Kryštof Veverka 4W, Evheniy Vorokhta 4W, Kryštof Vencl 1W a Petr Tomáš 1V), řízený transport medvěda prostřednictvím robota ovládaného přes mobilní telefon (opět tým Kryštof Veverka 4W, Evheniy Vorokhta 4W, Kryštof Vencl 1W a Petr Tomáš 1V) a v rychlostním sprintu (Jiří Dědek 2V, Matyáš Žďára 1V, Jakub Foglar 2V a Ondřej Šatný 2V).
Nejlepšího výsledku dosáhli Kryštof Veverka a Evheniy Vorokhta se svým robotem při autonomním vyhledávání plyšového medvěda a jeho transportu, kde se jim podařilo vybojovat krásné třetí místo! Na 21. místě z osmdesáti zapsaných týmů (ZŠ i SŠ) se se svým robotem sledujícím čáru umístili Honza Homolka a Martin Doucha.
Pro všechny naše studenty však byla účast na brněnské Robotiádě také další velkou zkušeností, a věříme, že i motivací pro robotická klání v budoucnu. Všem studentům za skvělou reprezentaci školy děkujeme!