Krajská kola zeměpisných soutěžích

Krajské kolo zeměpisné olympiády

Dne 28. 3. se v Hradci Králové konalo krajské kolo zeměpisné olympiády. Největšího úspěchu dosáhl Jan Bohadlo (oktáva A) mezi středoškoláky, který skončil na výborném třetím místě.

V kategorii A (primy a 6. ročníky ZŠ) se umístily Nikola Matějů na pátém místě a Tereza Šašinková na devátém místě (obě prima B).

V kategorii B (sekundy a 7.ročníky ZŠ) obsadil Ondřej Šatný (2.V) osmé místo.

Krajské kolo soutěže Eurorebus

Dne 5. 4. se na akademické půdě Univerzity Hradec Králové konalo krajské kolo soutěže Eurorebus. Do celostátního kola v Praze postoupili čtyři jednotlivci a dvě školní družstva.

Největšího úspěch dosáhl Tomáš Heger (4.V), který zvítězil v soutěži jednotlivců a také spolu s Dominikem Budařem a Lukášem Fidlerem v soutěži školních tříd!

Z postupu se radují rovněž v soutěži jednotlivců Filip Hejzlar (2. místo) – kategorie ZŠ01, Tomáš Hak (3.B) – třetí místo a Štěpánka Mazurová (5.V) – čtvrté místo v kategorii SŠ.

V soutěži školních tříd postupují také studenti 2.V ve složení Filip Hejzlar, Markéta Dítětová a Jitka Štěpánová – 4.místo v kategiorii ZŠ01.

Těsně za postupem skončily třídy 2.W (Tobiáš Mazura, Jaromír Lubas a Adam Štěpán) – 8.místo, 1.W (Matěj Vrzáček, Andrea Janatková, Sylva Simmons) – 9.místo a 3.B (Tomáš Hak, Tereza Závadová, Veronika Thérová) – 7.místo a Jakub Ježek (6.W) v soutěži jednotlivců – 7.místo.

Dále nás reprezentovaly Aneta Vacková a Veronika Svobodová (obě 6.W) v soutěži jednotlivců a v soutěži družstev (spolu s Jakubem Ježkem).

Veškeré výsledky a fotografie jsou na webu soutěže – www.eurorebus.cz.

Všem studentům děkujeme za úspěšnou reprezentaci školy a přejeme hodně zdaru v celostátním kole.

Jiří Divišek a Zdeněk Košvanec.