Třetí místo ve finále SOČ!

Ve dnech 16.-18. června 2017 se na Vyšší odborné škole ekonomické a zdravotnické v Boskovicích konala Celostátní přehlídka prací Středoškolské odborné činnosti (SOČ). Naši školu na tomto “finále” reprezentovaly hned tři práce: v kategorii Informatika práce “Baby-friendly Map” studentů Stanislava Kinzla a Jakuba Kortuse, v kategorii Matematika a statistika práce “Diferenciální a Integrální počet ve fyzice” Petra Kamarýta a v oboru Biologie práce “Potlačení infestace Varroa destructor ve včelstvu” Josefa Kůsta. Už jen postup do celorepublikového finále je velkým úspěchem. Josef Kůst nakonec se svojí prací obsadil 15. místo, Petr Kamarýt místo 11.

Stanislav Kinzl a Jakub Kortus (který se obhajoby nemohl zúčastnit) se se svojí prací “Baby-friendly Map” umístili na vynikajícím 3. místě! Kromě jiného obdrželi také Zvláštní cenu: Návrh do soutěže o cenu České hlavičky – Ingenium „Svět počítačů a komunikace“, Cenu rektora ČVUT v Praze prof. Ing. Petra Konvalinky, CSc. (3. místo), Cenu děkana Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze prof. Ing. Pavla Ripky, CSc. (3.místo)…

Všem studentům gratulujeme a děkujeme za výbornou reprezentaci našeho gymnázia!