Technologická olympiáda – Souvlaki Ecstasy ve finále

V pátek 24. 3. 2023 se konalo online kolo Technologické olympiády. Tříčlenné týmy středoškoláků měly v časovém limitu tří hodin vyřešit co nejvíce z 26 úloh. Nešlo ale jen o rychlost a pamatování si vzorečků a definic, ale hlavně o schopnost vyhledat potřebné informace, správně je použít, zpracovat zadání a odprezentovat výsledky. Na většinu otázek tak byl krátký i největší pomocník současných studentů – umělá inteligence chatGPT 😊 Letošní otázky byly opět moc pěkně sestavené a o dost těžší než v minulém roce.

Z našeho gymnázia se do soutěže přihlásilo pět týmů, a protože nemáme dostatek prostor, kde by mohly v klidu pracovat, soutěžilo se i na chodbě nebo na podiu v aule. A dopadlo to výborně, tým Souvlaki Ecstasy ve složení Tobiáš Mazura (7.W), Jan Pražák (2.A) a Martin Doucha (7.V) se umístil na 7. místě a postupuje do celorepublikového finále. To je v konkurenci 603 týmů z celé ČR fantastický výsledek. Ani další týmy se neztratily a umístily se na krásných místech:

• 76. místo tým FAK – Filip Hejzlar (7.V), Dominik Marks (7.V), Tomáš Havel (7.V)
  • 107. místo tým Error #404 – Adam Roštejnský (4.B), Jiří Pelikán (4.B), Vojtěch Hornych (4.B)
  • 110. místo tým Migos – Michal Suchomel (3.B), Štěpán Adam (3.B), David Špaček (3.B)
  • 282. místo tým Constructering aerospace team – Jakub Jireček (5.W), Štěpán Vít (5.W), Karel Mýl (5.W)

Všem studentům děkujeme za úspěšnou reprezentaci gymnázia a týmu Souvlaki Ecstasy držíme palce ve finále (14. 4. 2023 na ČVUT v Praze), kde bude jeho úkolem pod vedením mentora rozpracovat projekt na zadané téma a poté ho odprezentovat a obhájit před odbornou komisí.