Stanovisko ředitele školy k problematice šíření koronaviru po jarních prázdninách - AKTUALIZACE k 6. 3. 2020, 13:45

Aktualizace k 6. 3. 2020, 13:45

Vážení rodiče, milí studenti,

blíží se prázdniny a množí se dotazy na oficiální stanovisko školy k možnosti zavlečení koronaviru do školy.

Situace není jednoduchá a vyvíjí se každým dnem.

Mé stanovisko je následující:

  1. Je odpovědností každého z Vás, jestli vyrazíte na prázdniny do míst, kde existuje riziko nákazy (já osobně to nepovažuji za rozumné, zejména s ohledem na lidi, které potom člověk může infikovat). Následně byste se ale měli chovat tak, abyste nemohli nikoho dalšího nakazit. Tj.
  2. Pokud existuje riziko, že jste se nakazili (tj. byli jste např. v Itálii, Rakousku, Německu, Anglii, Francii, zúčastnili jste se nějaké velké hromadné akce, pobývali na velkém mezinárodním letišti…), nechte po prázdninách děti 14 dní doma. Neposílejte je do školy. Oni těch 14 dní jistě doženou. V této mimořádné situaci budeme 14 dní omlouvat i bez potvrzení lékaře.
  3. Slíbené informace z Krajské hygienické stanice jsou zde.

Poznámky

  1. Zvažuji vyhlášení jednoho až dvou dní ředitelského volna bezprostředně po prázdninách, abych měl čas reagovat na poprázdninovou situaci (např. na nedostatek pedagogů). Ale možné je všechno! I 5 dní nebo nějaká jiná opatření. Bude záležet na vývoji situace. SLEDUJTE náš WEB!
  2. Poslali jsme Vám domů informace, jak postupovat při návratu ze zahraniční dovolené.

 

Rozhodnutí

  1. Lyžařské výcviky 1.B a kvinty B byly z důvodu nepředvídatelnosti poprázdninového vývoje ZRUŠENY. Řada žáků odjíždí na prázdniny do Itálie a dalších zemí. O dalším postupu jednáme s ubytovatelem. Zatím navrhujeme výcviky nahradit v příštím školním roce. Uvidíme, jak to bude pro ubytovatele přijatelné.

Pavel Škoda, ředitel školy

 

 

image_printTisk