Prima V na Ostaši

PRIMÁRNĚ PREVENTIVNÍ POBYT aneb prima A na Ostaši

Ve středu 15. 9. 2021 se vydali  nejmladší studenti naší školy na svůj první společný pobyt mimo školu. Účelem tohoto výletu bylo hlavně poznat se navzájem, stmelit kolektiv a samozřejmě i užít si pořádnou zábavu, než naplno spadneme do vyučovacího procesu.

Počasí nám přálo, takže jsme mohli hned po příjezdu a vynikající svíčkové vyrazit na průzkum okolí Ostaše. Stihli jsme labyrint ve skalách i prolézt kočičí hrad a už při této první cestě se začalo ukazovat, kdo potřebuje být na skále jako první, kdo počká, až všichni přejdou těžší úsek, a kdo podá pomocnou ruku na kluzkém kameni. Při večerním programu jsme se nasmáli při poznávacích hrách a rychle pochopili, kdo nezavře nikdy pusu, i kdo jen tiše přihlíží a pak všechny překvapí svým nadhledem či kreativitou.

Druhý den jsme navštívili klášter a starou školu v Polici nad Metují a za mírného deště se plni zážitků a vědomostí vrátili na osadu. Odpoledne jsme strávili převážně v lese, kde většina studentů prokázala nesmírnou odvahu, vytrvalost a bojovnost při dalších bezva hrách připravených naší školní preventistkou , která odvedla vynikající práci při přípravě i samotném provádění aktivit. Po sportem vyplněném odpoledni jsme si ještě užili poklidný večer při debatě o naší nové třídě, kdy měl každý možnost vyjádřit, co se mu líbí,  čeho se obává, co by bylo fajn podpořit nebo naopak změnit.

Většina studentů se projevila jako nadšení sportovci, takže jsme poslední dopoledne proměnili ve velké „přehazkové“ klání a po opět skvělém obědě jsme se vydali na zpáteční cestu. Ráda bych touto cestou poděkovala mojí milé kolegyni Zuzce Felklové za vynikající práci i podporu, kterou mi ochotně poskytla, rodičům mých studentů, kteří nám s důvěrou svěřili své ratolesti, a hlavně mým mladým studentům, díky kterým se na nadcházející nový školní rok opravdu těším.

třídní primy A – Lenka Hronková