Náš učitel Mgr. Zdeněk Polák byl oceněn Cenou Albertus

Posláním Ceny Albertus je popularizace fyziky a informatiky, obecněji také všech exaktních věd, mezi širokou veřejností, zdůrazňování celospolečenského významu kvalitní výuky těchto oborů na všech stupních vzdělávání a podpora špičkových pedagogů. Jejím cílem je především upozornit na odborně a pedagogicky aktivní osobnosti, učitele fyziky a informatiky, kteří významně přispívají k  utváření dobrých vztahů v rámci vzdělávání a budují pozitivní obraz zmíněných oborů jak mezi žáky a studenty, tak mezi širší veřejností.

Z několika desítek nominovaných učitelů vybrala porota Ceny Albertus šest finalistů. V předvečer státního svátku, na slavnostním večeru, vyhlásila 2 vítěze a jedním z nich je i kolega Mgr. Zdeněk Polák.

K vítězství blahopřeji. Je to další krásné ocenění, které se kolegovi Polákovi za jeho celoživotní přínos pro výuku zejména fyziky dostalo. Je mi ctí, že učí právě v naší škole.

Pokud se chcete podívat na slavnostní předání ceny a poslechnout si rozhovory s vítězi, sledujte 7. 11. od 14:35 na ČT2 pořad České hlavičky 2020 jehož součástí je i předání Ceny Albertus.

Na výše uvedeném odkazu jsou i dvě fotografie (č. 19. a 20) z předání.

Zde je ještě tisková zpráva.

Pavel Škoda, ředitel školy

image_printTisk