MathRace - matematická soutěž PřF MU

MathRace je online matematická týmová soutěž, kde mají soutěžící za úkol během tří hodin vyřešit 45 úloh. Mathrace je mezi matematickými soutěžemi unikátní propojením používání matematických znalostí s volně dostupnými (matematickými) nástroji, které nabízí 21. století, např. Geogebra, WolframAlpha či programovací nástroje. Úlohy jsou ale koncipovány tak, aby i při použití literatury, internetu a dalších nástrojů bylo nutné pro vyřešení úlohy intenzivně přemýšlet.

Soutěž se konala 29. listopadu 2023 od 16 do 19 hodin a z našeho gymnázia se zúčastnili dva týmy – Zderivovaní gympláci ve složení Mazura Tobiáš, Doucha Martin, Dítětová Markéta, Vít Štěpán a tým NemámeTuCoDělat ve složení Hrnčířová Eva, Kubeček Antonín (16), Matjaš Daniel a Bohadlo Jáchym. Byla to pro nás premiéra, letos jsme se zúčastnili poprvé.

Z 68 přihlášených týmů se Zderivovaní gympláci umístili na 32. místě a NemámeTuCoDělat na místě 41. Zvláště pro tým kvintánů NemámeTuCoDělat je to pěkné umístění, protože jsou v této soutěži nejmladší a když vytrvají, určitě jejich umístění bude příští rok ještě lepší. 

image_printTisk