Biologický seminář „Lužní les“

První prosincovou sobotu se na gymnáziu ve Dvoře Králové nad Labem konal již druhý seminář k Biologické olympiádě kategorie C a D s názvem „Lužní les“. Tento seminář je určený pro zájemce o biologickou olympiádu a také pro všechny, kteří mají rádi biologii a chtějí se dozvědět něco nového z tohoto oboru. Z naší školy se semináře zúčastnilo 22 studentů. Sobotní zasněžené ráno nikoho nevylekalo, a tak jsme se s menším zpožděním a komplikovanějším přestupem dopravili do Dvora Králové.

První část byla věnována živočichům žijících v lužním lese a vedl ji Mgr. Josef Hotový ze Safari Parku Dvůr Králové.

Druhou částí nás provedl PhDr. Ivo Králiček, Ph.D. z Biskupského gymnázia Hradec Králové. Vyprávěl nám o rostlinách a houbách, které najdeme v lužním lese. Měl pro nás připravené i pracovní listy. Všichni úspěšně zvládli zadané úkoly a pořádně se připravili na školní a případně i okresní či krajské kolo biologické olympiády.

O přestávce jsme měli možnost seznámit se s některými živočichy, protože nám paní RNDr. Jana Dobroruková z gymnázia připravila menší poznávačku.

Věřím, že žáci, kteří věnovali dvě soboty biologii, zvládnou těžké otázky v kontrolním testu a budou i úspěšnými řešiteli biologické olympiády. Nové znalosti se jim budou určitě hodit i v hodinách přírodopisu. Děkuji všem za účast a přidávám pár fotek ze sobotní akce.