pIšQworky podruhé, aneb jak se hraje v krajském kole?

Dne 21. 11. 2023 se uskutečnil krajský turnaj křížků a koleček v Biskupském gymnáziu v Hradci Králové. Soutěž pIšQworky organizoval spolek studentů STUDENT CYBER GAMES se sloganem „hra školou“. Naši školu reprezentoval tým „Pomoc ukřížkujou mě“ ve složení Zuzana Papežová, Eva Hrnčířová, Šimon Bubeníček, Vilém Vokůrka a Daniel Matjaš, všichni z kvinty B.

Hrálo se na dvě skupiny A a B, do kterých bylo rozlosováno 9 družstev. Ve skupině A byly týmy dosti vyrovnané. Skupina B měla dva favority, tým PPSKA z gymnázia Boženy Němcové z Hradce Králové a tým Pomoc ukřížkujou mě. Obě dvě družstva vyhrávala jeden zápas za druhým, až do posledního utkání, ve kterém se tyto dva týmy utkaly. Už v polovině zápasu měla PPSKA značnou bodovou převahu, což vyústilo ve výhru 12:8 pro PPSKu a tím si ponechala sérii výher.

Do play-off se postoupily týmy Shober Shabes (Zemědělská akademie a Gymnázium Hořice), Náchodské jedničky (SPŠ stavební a Obchodní akademie Náchod), Die Irrtümer (Gymnázium a SOŠ pedagogická, Nová Paka) a Stavaři (SPŠ stavební, Hradec Králové) ze skupiny A. A ze skupiny B se dostaly týmy PPSKA, Pomoc ukřížkujou mě, zKRAcHovaL (Biskupské gymnázium, Hradec Králové) a PiZzA rOhLíK zA 13 kČ (VOŠ a SPŠ, Jičín).

Čtvrtfinále probíhalo vcelku hladce a jednoznačně, až na nejnapínavější zápas týmů Pomoc ukřížkujou mě a Die Irrtümer, kde o postup do semifinále rozhodovala poslední partie. Úspěch nakonec sklidil tým Die Irrtümer s velmi těsným výsledkem 11:9.

Postup do Grandfinále a zároveň první místo si vykřížkoval tým bez jediné porážky PPSKA. Na druhém místě skončili Shober Shabes, na třetím místě se umístili die Irrtümer a bramborové místo si odnesly Náchodské jedničky. Náš tým „Pomoc ukřížkujou mě“ se umístil na 5.–8. místě.

Zápasy probíhaly bez komplikací a s pohodovou atmosférou.

Daniel Matjaš, 5.W