Druzí v League of Legends - turnaj o ePohár rektora UHK

League of Legends je týmová hra pro celkově 10 hráčů, kde je za úkol pomocí taktiky a zkušeností obehrát protivníky a zničit jejich obranu.

V sobotu 13. 6. 2020 se odehrálo online semifinále a finále UHK ligy v počítačové hře League of Legends. Původně měl náš tým navštívit prostory Hradecké univerzity, ale kvůli pandemii COVID-19 bylo celé semifinále a finále hráno z pohodlí domova.

Za dobu tří měsíců, přes celkových 38 přihlášených týmů, po 13 kolech a více než 20 zápasech se náš školní tým ve složení Ondřej Hejcman (3.A), Daniel Majer (6.W), Julian Kincl (6.W), Denis Hofman (3.B) a Ivo Rohan (3.B) probojoval do semifinále, kde se utkal s týmem z Gymnázia Jaroslava Žáka z Jaroměře. Díky vynikající práci našeho manažera Štěpána Šafránka (3.B) a trenéra Lukáše Jiráska (3.A) se náš tým dostal do samotného finále, kde se utkal s týmem Biskupského gymnázia z Hradce Králové. Zkušenosti protějšího týmu ale byly větší, a proto náš tým po necelých 60 minutách padl a ukořistil druhé místo.

Kapitán Ondřej Hejcman zhodnotil den takto: „Chtěl bych poděkovat svému týmu za snahu a tvrdou práci, také bych chtěl poděkovat fanynkám a fanouškům a hlavně naší prestižní škole! Příští rok si půjdeme pro výhru.“

Julian Kincl (6.W)