Divadelní soubor FFAKK ( Hidrak vyšších ročníků gymnázia) získal srdce diváků ve Stárkově

Jak vyjádřit pocity herců – studentů našeho gymnázia ? Nadšení, zápal pro divadlo, chuť jít „do umění,“ „dělat něco navíc“, dělat divadlo pro radost, rozdávat se ze svého já… Jak vyjádřit pocity diváků – malých i velkých – kteří se sešli v sále tamějšího sálu ve Stárkově, aby zhlédli kus divadelního umění těch „náctiletých“ studentů Jiráskova gymnázia? Nadšení, potlesk, radost, poděkování, sympatie… Tím vším byla odměněna pětice studentů našeho gymnázia : Anna Tecza ze třídy 1.A, Viktor Tomek z kvarty V, Adam Budař a František Šedivý ze septimy V, Kateřina Čápová ze septimy W a Martin Přibyl ze 3.B. S dramatizací povídek „Věštkyně,“ „Básník,“ „Zločin v chalupě,“ „Telegram,“ „Tajemství písma“ a „Případ s dítětem“ získali srdce diváků. V dramatickém programu hostoval Matěj Komár hrou na klarinet a kvartán Viktor Tomek hrou na housle. Jednotlivé divadelní scény byly podbarveny hudbou 30.let minulého století, kdy Karel Čapek žil a tvořil. Kulturní divadelní večer se v pátek 6.listopadu ve Stárkově vydařil. Jsem ráda, že studenti našeho gymnázia šíří kulturu a dobré jméno gymnázia do koutů náchodského regionu.

Dívky a pánové, patří vám poděkování!