Bronzoví na brněnské Robotiádě!

Desítka našich studentů v pátek časně ráno vyrazila na tradiční robotické klání –  Robotiádu v Brně. Se svými roboty ze stavebnice LEGO soutěžili v disciplínách: sledování čáry (tým Honza Homolka 3W, Martin Doucha 2W), autonomní vyhledání medvěda na ploše a jeho transport zpět do výchozího bodu (tým Kryštof Veverka  4W,  Evheniy Vorokhta 4W, Kryštof Vencl 1W a Petr Tomáš 1V), řízený transport medvěda prostřednictvím robota ovládaného přes mobilní telefon (opět tým Kryštof Veverka  4W,  Evheniy Vorokhta 4W, Kryštof Vencl 1W a Petr Tomáš 1V) a v rychlostním sprintu (Jiří Dědek 2V, Matyáš Žďára 1V, Jakub Foglar 2V a Ondřej Šatný 2V).

Nejlepšího výsledku dosáhli Kryštof Veverka a Evheniy Vorokhta se svým robotem při autonomním vyhledávání plyšového medvěda a jeho transportu, kde se jim podařilo vybojovat krásné třetí místo! Na 21. místě z osmdesáti zapsaných týmů (ZŠ i SŠ) se se svým robotem sledujícím čáru umístili Honza Homolka a Martin Doucha.

Pro všechny naše studenty však byla účast na brněnské Robotiádě také další velkou zkušeností, a věříme, že i motivací pro robotická klání v budoucnu. Všem studentům za skvělou reprezentaci školy děkujeme!