Jiráskovo gymnázium » Ze života školy

Ze života školy

Den otevřených dveří 2009

Dokořán. Ať vidí, co všechno jsme. Den otevřených dveří na Jiráskově gymnáziu se konal 22. ledna. Jako každý rok, i letos lednovým kolotočem dní otevřených dveří začíná zápas škol o studenty. Mohlo by se zdát, že školy s patrně nejlepším jménem v okrese se pokles zájemců netýká, ale čísla mohou překvapit. V roce 2007 se do čtyřletého studia přihlásilo pouze 62 studentů, 60 bylo přijato. Na osmiletém gymnáziu je situace sice lepší, nicméně způsob, jakým se škola rozhodla svoje představení uspořádat, svědčil o snaze zaujmout. Během odpoledne dostaly prostor prakticky všechny aktivity i zájmové kroužky, učitelé pak prezentovali své předměty. Kdo z návštěvníků chtěl za oněch několik hodin stihnout vše, měl opravdu napilno. Malá ochutnávka z pestré nabídky – vystoupení Sborečku a Skřivánků, studentských pěveckých sborů, které sklidily oprávněný potlesk, prezentace divadelních souborů DRED a HIDRAK či fotografického kroužku. Z prezentace výuky předmětů zmíním například fyzikální a chemické experimentárium, biologickou poznávací soutěž, ukázku recitace nebo možnost výroby vlastní fotomontáže v učebně informatiky. Nejdůležitější ovšem zůstává proslov ředitele školy ke všem potenciálním studentům v aule. Zahrnul zájemce vším, co by byť jediného mohlo přimět k podání přihlášky, věren přitom poučce Winstona Churchilla, že řečník má vyčerpat téma, nikoli posluchače. Zastavil se i u systému přijímacích zkoušek, kde nastává kvůli novému školskému zákonu změna. Každá škola nyní musí vypsat dva termíny zkoušek, čímž odzvonila hrana testům připravovaným samotnými školami. Letos se na gymnáziu testuje podle společnosti Scio. Celá akce by se neobešla bez více či méně ochotné podpory studentů školy, často se jich po chodbách pohybovalo více než samotných návštěvníků a vytvářeli tak pěkný mumraj. Škola se zavírala v sedm hodin. S pocitem, že snad v září přijdou ti správní.
Jan Šimbera, student Jiráskova gymnázia Náchod

Prohlášení o přístupnosti | Napište nám | Poslední aktualizace webu: 16.11.2017