Technologická olympiáda – tým Binary Brigade první ve školním kole a 15. ve finále

V pátek 22. 3. 2024 se konalo školní online kolo Technologické olympiády. Tříčlenné týmy středoškoláků měly v časovém limitu tří hodin vyřešit co nejvíce z 26 úloh. Nešlo jen o pamatování si vzorečků a definic, ale hlavně o schopnost vyhledat potřebné informace a správně je použít. Na většinu otázek tak byl krátký i největší pomocník současných studentů – umělá inteligence 😊 Letošní otázky byly opět velice zajímavé a také o dost těžší než v minulém roce.

Z našeho gymnázia se do soutěže přihlásilo sedm týmů, a protože souběžně probíhala i soutěž Matematický klokan, nebyl dostatek prostoru, kde by týmy mohly v klidu pracovat. A tak se soutěžilo na chodbě, před oponou i za oponou v aule nebo v bývalé promítací kabině.

Dopadlo to výborně. Tým Binary Brigade ve složení Jáchym Netresta, Ondřej Nekvinda a Michal Suchomel (všichni ze 4.B) školní kolo s přehledem vyhrál a postoupil do celorepublikového finále. To je v konkurenci 561 týmů z celé ČR fantastický výsledek.

Dvacet pět nejlepších týmů z celé republiky se utkalo ve finále 12. 4. 2024 na FEL ČVUT v Praze. Každý tým si vybral z nabízených témat a pod vedením mentora z praxe vypracoval projekt, který poté na finále prezentoval. Tým Binary Brigade zvolil téma “Elektromobilita: Elektromobilita jako infrastruktura. Řešíme nabíjecí stanice, mobilní aplikace, autonomní provoz, komfort uživatelů, …” Obhajoba jeho projektu mu nakonec přinesla pěkné 15. místo. Gratulujeme!