Závody v lezení

Ve středu 3. dubna se v tělocvičně ZŠ TGM konaly závody v lezení na lezecké stěně. Tato soutěž je součástí 2. ročníku Sportovní ligy náchodských škol, kde 4 náchodské školy (ZŠ TGM, ZŠ Plhov, ZŠ Komenského a naše škola, Jiráskovo gymnázium) poměřují síly v různých sportovních disciplínách. V tomto ročníku mimo jiné proběhl již turnaj v hokeji, florbalu, basketbalu a žáky čekají ještě například závody v plavání.

Lezecké závody probíhaly jako závody družstev, kdy každou školu reprezentovalo 8 závodníků rozdělených do dvou kategorií. Naši školu reprezentovali v kategorii mladších (6.–7. třída)  Štrasová Eliška a Štrasová Karolína (1.W), Práza Eduard a Melichar Štěpán (2.V) a v kategorii starších (8.–9. třída) Andělová Jindřiška a Halamková Barbora (4.V), Vlček Hubert a Vlček Vilém (3.W).

Díky vynikajícím výkonům jednotlivců, kteří nakonec byli vyhlášeni taktéž (Štěpán Melichar, Jindřiška Andělová a Hubert Vlček ve své kategorii obsadili 1. místo), nakonec naše škola obhájila loňské prvenství, a stala se tak vítězem této soutěže.

Závody se nesly v pohodové atmosféře, za což patří dík jejich organizátorům, Jaroslavu Macháčkovi a především Gertu Weinlichovi z Duhy Bartoňka a jeho pomocníkům, k nimž patřili i naši starší studenti Kulíček Jakub (5.V) a Holá Eliška (7.V).