Jiráskovo gymnázium » Ze života školy


Ze života školy Velmi gymnaziální tečka za 3.ročníkem Náchodských Dnů poezie

27.11.2012

Ve čtvrtek 29.listopadu v 19.00 v aule Jiráskova gymnázia vyvrcholí 3. ročník Náchodských Dnů poezie. O razantní tečku za celoměsíčním festivalem, jehož jsou Jiráskovo gymnázium a jeho SRPDŠ hlavními pořadateli, se postarají kukští Geisslers Hofcomoedianten čerstvou předpremiérou ještě velmi syrové ("čerstvé" je slabé slovo) inscenace Polibky.

A jedná se o tečku v pravdě gymnaziální. A nejen proto, že se odehraje v jeho budově. Trochu drsný vztahový kabaret totiž pracuje nejen s barokními texty (jak je ostatně pro "Geisslery" příznačné) francouzského dvorního básníka Gianbattisty Rariniho. Druhou podstatnou složkou scénaře jsou totiž texty absolventa Jiráskova gymnázia Otakara Faifra, někdejšího člena souboru DRED. A DREDí/ DREJGové kořeny zde ani zdaleka nekončí. V Polibcích budou nejen úhelné poměry milostného trojúhelníku poměrně zostra řešit i další bývalí gymnazisté Vendula Štíchová-Holičková a Martin Bohadlo. A aby toho nebyo z gymnázia málo, je pod režií Polibků podepsán umělecký vedoucí "Geisslers", rovněž absolvent Jiráskova gymnázia a zakladatel novodobé divadelní tradice na naší škole Petr Hašek.

Přijďte se "po gymplácku" rozloučit s 3. ročníkem Náchodských Dnů poezie a popřát vše nejlepší ročníku 4.

Čtvrtek 29.listopadu 2012 19.00 aula JG Náchod

POLIBKY - Geisslers Hofcomoedianten Kuks - Otakar Faifr a Gianbattista Marini
Závěrečná akce 3. ročníku Náchodských Dnů poezie - Absolutní světová předpremiéra - WORK IN PROGRESS - 2 týdny před oficiální pražskou premiérou!!!
Texty Otakara Faifra (absolvent Jiráskova gymnázia, dramaturg, dramatik, básník, herec, DRED,...) v transepochálním vztahovém kabaretním dialogu se stylotvornou poezií klasika právě probuzeného baroka Gianbattisty Mariniho. Hrají: Vendula Štíchová-Holičková, Ivana Huspeková-Machalová, Martin Bohadlo, ... Režie: Petr Hašek.
Vstupenky na místě a na www.kupvstupenku.cz.

Vytisknout tento článek …
Copyright 2007 www.clickmedia.cz - tvorba www stránek a webdesign. Tento web používá redakční systém Clips.

Prohlášení o přístupnosti | Napište nám | Poslední aktualizace webu: 12.01.2018