Jiráskovo gymnázium » Ze života školy

Ze života školy

Sekundáni středověkými řemeslníky

26.09.2012

Plni očekávání se studenti sekundy V a W rozjeli 19. září se svými profesorkami Dvořáčkovou Fišerovou, Karáskovou a Štegerovou na motivační dějepisnou exkurzi do Historického centra řemesel a umění v Ostré-Lysé nad Labem, aby si vyzkoušeli svoji zručnost a šikovnost ve středověkých řemeslných dílnách. Na několik hodin se zde přenesli o staletí zpět. Nejprve si s průvodci prošli a prohlédli celý středověký areál a poté si sami vyzkoušeli ruční výrobu mýdla, svíček, ručního papíru, provazu, keramiky a rýžování zlata. Po namáhavé práci se občerstvili v místní středověké hodovně, kde si nejvíce pochutnali na keltských palačinkách za pouhé 2 groše. Chvíli odpočinku po těžké řemeslné práci prožili v úchvatných zahradách Botanicusu.

Domů se všichni vraceli unavení, ale spokojení. Očekávání bylo splněno. A navíc si s sebou odváželi vlastní výrobky pro své nejbližší.

Blanka Dvořáčková, Jitka Fišerová

Prohlášení o přístupnosti | Napište nám | Poslední aktualizace webu: 16.11.2017