Jiráskovo gymnázium » Ze života školy


Ze života školy MUSICA VIVA zpět z koncertní cesty po Slovinsku

19.12.2011

V prosinci, několik dní před nejkrásnějšími svátky v roce, vyvrcholilo půlroční snažení vokálně-instrumentálního tělesa Jiráskova gymnázia MUSICA VIVA návštěvou slovinských měst Cerklje na Gorenjskem a Orehek, kde proběhly celkem čtyři společné koncerty se třemi slovinskými pěveckými sbory.

Harmonogram byl skutečně nabitý. Po příjezdu do Cerklje jsme po celonoční cestě,  bez odpočinku, absolvovali půldenní zkoušku s domácím pěveckým sborem, abychom opět nasedli do autobusu a vydali se do nedalekého městečka Orehek, kde jsme odpremiérovali náš letošní program. Za účasti zhruba dvou stovek diváků se nám podařilo získat si tamní publikum a přenést se společně do Krkonoš druhé poloviny 19. století.

Také druhý den byl ve znamení hudby. Dopoledne proběhly dva koncerty pro žáky základní školy Davorina Jenka. Poté nás čekala procházka po Cerklje, prohlídka tamního muzea, pamětihodností a oficiální setkání na radnici, kde nás přijal starosta města Franci Čebulj.

Následoval poslední a hlavní společný koncert s podtitulem MOJE DOMOVINA. Slovinci si v tomto roce připomínají 20 let samostatnosti své země, na kterou jsou po právu hrdí. Za přítomnosti zástupkyně české ambasády v Lublani Mgr. Světlany Bařinové jsme za zvuku Smetanovy Vltavy nastoupili my a s velkým ohlasem místního čtyřsethlavého publika přednesli část svého vánočního programu. Paní Bařinová vyjádřila své pohnutí nad naším podařeným koncertem a vyřídila srdečné pozdravy jeho excelence Petra Voznici, velvyslance České republiky ve Slovinsku.

 Na cestě zpět jsme ještě navštívili včelařské muzeum a hlavní město Lublaň. Odjížděli jsme s oprávněným pocitem, že jsme skvěle reprezentovali Jiráskovo gymnázium, město Náchod a potažmo českou kulturu.

 Pokud se vše podaří podle stávajících plánů, už v březnu tohoto roku Vás pozveme na slovinsko–český koncert „SITE SPECIFIC“. Vše je ale ještě příliš čerstvé, proto zatím jen tato neurčitá noticka.

Ještě jednou velmi děkujeme všem, kteří nám pomohli a pomáhají!

Vytisknout tento článek …
Copyright 2007 www.clickmedia.cz - tvorba www stránek a webdesign. Tento web používá redakční systém Clips.

Prohlášení o přístupnosti | Napište nám | Poslední aktualizace webu: 12.01.2018