Jiráskovo gymnázium » Ze života školy

Ze života školy

Dny poezie - poezie krajní i krajová, estrémní, hraniční i na hraně

17.11.2010

V posledním listopadovém týdnu vypuknou (ačkoli už pozvolna pukají) tradiční DNY POEZIE. Kromě již klasických instalací, které vznikají a vzniknou ve studentské režii, se letošní DNY POEZIE otevírají i veřejnosti. Po tři listopadové večery se aula Jiráskova gymnázia stane prostorem poezie velmi hodným, pro poezii více než vhodným.
23.11. v 18.00 se můžete těšit na večer dvojnásobného laureáta Wolkrova Prostějova, jednoho z nejsugestivnějších interpretů poezie, jaký je vůbec u nás k vidění a slyšení. Charismatický rodák z Ukrajiny s izraelským pasem Vladimir Benderski zatančí Tango s Avidanem - představí vám texty židovského básníka Davida Avidana ve vlastních překladech.
24.11. v 18.00 přijďte na autorské čtení básníka, překladatele (ale také Vašeho kolegy či učitele) Štěpána Noska, který bude číst texty ze své oceňované sbírky Negativ i texty zcela nové, které spatří světlo poetického světa s vydáním chystané nové sbírky. Krom vlastních textů Vám dá Štěpán Nosek naslechnout i několik písní brněnského textaře, básníka, muzikanta, skladatele a šansoniéra Jiřího Bulise.
25.11. v 18.00 zahraje celým sebou pomyslnou tečku za poezií psaným týdnem performer, básník, muzikant, zpěvák, tanečník a dohromady fyzický básník Petr Váša. Fanoušci bigbeatu ho znají jako vlasatého živla u mikrofonu kapel Ty syčáci a Jasná páka, ti ostatní možná neznají, ale měli by. Zakladatel žánru propojujícího Motilitu - pohyb, Audialitu - zvuk, Verbalitu - slovo a Vizualitu - obraz představí průřez jedenapůldekádou existence tohoto nejpřirozenějšího z lidských umění.
Co den, to zážitek. Co den, to výjimečný zážitek. Co den, to nějaká hrana, hranice, kraj, krajina i extrém poezie. Co den, to nutnost být při tom. Přijďte. Poezie není nuda! Užijte si poezii jinak!! Užijte si poezii tak nějak vůbec!!!

Prohlášení o přístupnosti | Napište nám | Poslední aktualizace webu: 16.11.2017