Jiráskovo gymnázium » Úspěchy studentů

Republikové finále Corny SŠ

22.10.2008

Sportovní úspěch Jiráskova gymnázia.

Jako každý rok, tak i v letošním roce se vybraní studenti Jiráskova gymnázia zúčastnili okresních a krajských kol středoškolského atletického poháru Corny. Po předpokládaném úspěchu v okresním kole a postupu do kola krajského byly s napětím očekávány výsledky z Hradce Králové, kde se atletická klání středních škol Královéhradeckého kraje konala. Obě družstva  jak chlapců, tak dívek z této soutěže vyšla se ctí. Chlapci vybojovali přímý postup do celostátního kola, družstvo dívek se umístilo jako druhé a přímý postup jim unikl o pověstný vlásek. I přes tento“neúspěch“dostalo družstvo dívek tzv.divokou kartu, a tak se náchodské gymnázium celostátního kola zúčastnilo jako jedno z mála středních škol z celé republiky jak v kategorii chlapců, tak v kategorii dívek.

Samotné celostátní kolo proběhlo dne 13.října 2008 v Břeclavi. Obě naše družstva se v celostátní konkurenci středních škol rozhodně neztratila. Družstvo dívek se umístilo na vynikajícím 5.místě, když k medailovému umístění za suverénními celky opavského a břeclavského gymnázia chybělo pouhých 65 bodů, což např. znamená zaběhnout 200m o 0,8s rychleji, prostě o prsa. Tak takto blizoučko na dosah byl historický úspěch našich dívek v této soutěži. O úspěch v republikovém finále se zasloužili tito studenti: Pavla Rousková, Lída Vlčková, Kristýna Loudová, Eliška Vondráčková, Dominika Vejpravová, Lucie Zeinerová, Klára Nešetřilová, Lucie Gottwaldová, Martina Sychrovská, Táňa Rejlová a Lída Jirásková. Chlapce reprezentovali: Jakub Nosek, Matěj Zelený, Michal Müller, Filip Adler, Jan Staněk, Miloš Cvejn, Ondřej Kollert, Martin Hýbl, Jan Čimera, Filip Mertlík, Jakub Hanuš, Jan Král a Otakar Pšenička.

Přes nepříliš příznivé počasí se bylo na co dívat. Krásný sportovní zážitek nám připravili Pavla Rousková, která o pouhou setinku skončila na druhém místě v běhu na 800m ve vynikajícím čase 2:21,23min., Jakub Nosek obsadil dvakrát skvělé třetí místo (ve vrhu koulí 15,20m a ve skoku vysokém 188cm) a Miloš Cvejn v běhu na 1500m rovněž třetí v čase 4:13,22min. Štafeta dívek 100-200-300-400m obsadila taktéž vynikající třetí místo časem 2:24,78min.

Hlavním lákadlem finále Corny Středoškolského atletického poháru v Břeclavi byla přítomnost oštěpařské šampionky Barbory Špotákové, která se s našimi studenty vyfotila a podepsala jim startovní čísla.

Z Břeclavi jsme odjížděli plni zážitků a našim závodníkům přejeme mnoho sportovních úspěchů.

Iva Rojtová a Jiří Divíšek, Jiráskovo gymnázium Náchod

Autor: Jiří Divišek