Jiráskovo gymnázium » Úspěchy studentů

DRED je zpět... z

30.03.2008

Královéhradecký kraj

Na postupové přehlídce experimentujícího a studentského divadla a divadla poezie v Kostelci nad Orlicí se představení pod hlavičkou souboru DRED neztratila.

Kosteleckého Kostlivce se zůčastnilo celkem šestnáct inscenací, které usilovaly o postup na celonárodní druhové přehlídky Šrámkův Písek, Náchodskou Prima Sezónu a Wolkerův Prostějov. Lektorský sbor (Alena Zemančíková - dramaturgyně Českého Rozhlasu, Vladimír Hulec - redaktor Divadelních novin, kritik, publicista, Petr Christov - pedagog, Katedra divadelní vědy FF UK, Zdeněk Tesař - divadelník a loutkář, exčlen souboru Divadla Drak) rozhodl o tom, že přímou nominaci na celostátní přehlídku mladého a experimentálního divadla Šrámkův Písek si za inscenaci "Dekalog: Pygmalion - Svatba - Kar" zaslouží uskupení J.S.T.E. Artyžok a DRED. Pro tuto sekci DREDu je to letos již druhá inscenace, která na Šrámkův Písek postoupila. Velkou šansi mají i doporučení Geisslers Hofcomoedianten Kuks (převážně absolventi Jiráskova gymnázia) se svatojánským divadelním oratoriem na motivy legend o Janu Nepomuckém "Ani muk! Nepomuk!" Nejmladší studentská sekce DREDu se sice mezi oceněné nedostala, nejmladší DREDi však byli osloveni, aby se s představením "Na vlnách S.E.I.F.E.R.T.S.F."  zúčastnili "Open Air" sekce festivalu Divadlo Evropských regionů v Hradci Králové. Takže to vlastně dobře dopadlo. Tfujtfujtfuj a čert vás vem, DREDi.

Autor: Štěpán Macura

Prohlášení o přístupnosti | Napište nám | Poslední aktualizace webu: 13.12.2017