Jiráskovo gymnázium » Napsali o nás

Napsali o nás

Robosoutěž 2011 - VŠ finále (+ videa z TV)

V pátek 9. 12. 2011 vyrazila trojice studentů Jiráskova gymnázia opět do Prahy na České vysoké učení technické. V pondělí 5. 12. 2011 zde tým JGN1 ve složení Jan Jirman, Jan Polák a Martin Němec vyhrál se svým robotem středoškolskou soutěž nazvanou Robosoutěž 2011 a nyní jel soutěžit se studenty vysokých škol.

Úkolem studentů bylo sestrojit robota, který co nejrychleji převeze po nerovné dráze míček. Ve finále soutěžilo celkem 21 týmů studentů VŠ a tři středoškolské týmy. Organizátoři při pondělní středoškolské soutěži zjistili, co robotům dělá problémy, a přesně to se nyní na trati objevilo – postavili velice obtížnou trať, kterou v prvním kole zdolalo pouze devět robotů (robot týmu JGN1 byl po tomto kole na pátém místě). Tito soutěžící postoupili do pavouka, kde už jednotliví roboti bojovali proti sobě – kdo byl z vylosované dvojice rychlejší, postoupil dále.

Studenti kvarty a kvinty Jiráskova gymnázia nakonec skončili na krásném pátém místě, což je v konkurenci studentů vysokých škol velký úspěch. Trošku svým umístěním (a věkem) zaskočili organizátory, kteří jim nemohli předat zamýšlenou odměnu – sud piva. Dostali proto finanční částku v odpovídající výši.

ROBOSOUTĚŽ 2011 V ZÁBAVNÍM POŘADU PRAŽENÍ TELEVIZE METROPOL (12.12.2011)

BESEDA O ROBOTECH S DANIELEM TAKÁČEM NA ČT24 (9.12.2011)

ROBOSOUTĚŽ 2011 A LEGO ROBOTI VE VEČERNÍM ZPRAVODAJSTVÍ ČT24 (9.12.2011)

ROBOSOUTĚŽ 2011 A LEGO ROBOTI VE ZPRÁVÁCH TELEVIZE METROPOL (9.12.2011)