Jiráskovo gymnázium » Aktuality

Kouzelnické dopoledne v mateřské školce

První den jarních prázdnin jsme navštívily s Lucii Tučkovou z 3.B děti v mateřské školce v Libňatove. Začal jim masopustní týden a my jsme ho zahájily kouzelnickým pondělím. O tom, že chemie může být i hravá, zábavná, se děti hned přesvědčily. Připravily jsme pro ně zajímavé pokusy a povídaly jsme si s nimi o všem, co s tím souvisí. Děti nám pomohly s čarováním, vyčarovaly jsme společně kouzelnou hůl, která proměnila vodu ve víno. Pak jsme zopakovaly barvy na semaforu a vytvořily podobný semafor přímo ve školce. Nechyběla sloní zubní pasta, olejové lampy a sopka, tajné písmo a samozřejmě chemikova zahrádka. Venku jsme pro ně ještě připravily bengálské ohně, které měly taky úspěch. Děti byly úžasné, na jejich obličeji byla vidět spokojenost, zvídavost a samozřejmě z nich vyzařovala obrovská energie. Moc děkuji učitelkám v MŠ Libňatov za vytvoření příjemného pracovního prostředí a věřím, že jsme takovou akcí nedělaly naposled. Už teď se těšíme na červen, kdy plánujeme něco podobného pro další školku.

Autor: Veronika Balcarová

skolka 1