Francouzský jazyk

Francouzský jazyk

ŠVP 8leté, 4leté studium Vyučující předmětu Úspěchy našich studentů

Chcete se naučit jazyk lásky, elegance a diplomacie? Pak není nic jednoduššího než si zvolit jako druhý cizí jazyk francouzštinu. K angličtině, kterou má většina z vás jako první jazyk, je to ideální kombinace. Třeba proto, že téměř 70% slovní zásoby v angličtině je právě z francouzštiny. Tento melodický jazyk se vám tedy bude učit lehčeji. Bez problémů se pak domluvíte nejen ve Francii, ale i v mnoha dalších frankofonních zemích, jako je Kanada, Belgie či Tunisko. Dále budete moci složit mezinárodní zkoušku DELF, která vám otevře dveře na vysoké školy či ke studiu na zahraniční univerzitě buď jako studentovi v programu Erasmus+ nebo Rok ve Francii. V minulých letech se tuto zkoušku podařilo všem našim přihlášeným studentům úspěšně složit. Odměnou za kvalitní práci jsou pak umístění na předních příčkách v krajských i celostátních kolech olympiády.

Nejúspěšnější ze studentek strávila loni celý školní rok studiem ve Francii v rámci projektu „Un an en France“.

V průběhu roku se můžete zúčastnit různých akcí. Na jaře frankofonního dne na Univerzitě Hradec Králové, návštěvy Alliance française v Pardubicích. Na podzim divadelního představení pro studenty francouzštiny v Praze. Ke konci školního roku patří zájezd na jih Francie na Azurové pobřeží.

Nedílnou součástí výuky jsou hodiny francouzštiny  s rodilým mluvčím.

V rámci dne po francouzsku si připravíte a ochutnáte francouzské speciality jako je lotrinský koláč nebo palačinky. Také si zahrajete různé  slovní, logické i sportovní hry (např. pétanque).

image_printTisk