Kroužek elektrotechniky a praktické fyziky

Již dlouhodobě na naší škole pracuje kroužek Elektroniky a praktické fyziky pod vedením p. Poláka. Schůzky probíhají jednou týdně a počet členů se měnil mezi 6 – 14. Na schůzkách kroužku se studenti učí sestavovat jednoduché i složitější elektronické obvody, seznamují se s vlastnostmi měřicích přístrojů a počítačových měřicích systémů. Nahlédnou do nitra a rozebírají nejrůznější elektrické spotřebiče a poznali, jak fungují. Nejstarší studenti mohou v době kroužku pracovat na praktických částech seminárních prací a středoškolské odborné činnosti. Se svými výrobky se prezentují na nejrůznějších akcích. Pravidelně je můžete vidět na Dnech otevřených dveří, na soutěžích např.  STRETECH nebo SOČ, ale i při jiných příležitostech. Prezentovali se  na dni otevřených dveří elektrotechnického podniku ATAS nebo na mezinárodních konferencích učitelů fyziky „Heuréka v Náchodě“, která se po mnoho let uskutečňuje na naší škole.

K ilustraci práce kroužku:

Prezentace na přehlídce Stretech 2016