Fotokroužek

Fotokroužek byl na naší škole založen zhruba před patnácti lety. Za tu dobu jím prošlo mnoho žáků, někteří se nyní dokonce fotografováním živí.

Noví členové fotokroužku se nejprve seznámí se základy fotografování, kompozicí a základními úpravami ve fotoeditoru Zoner Photo Studio X, který je nainstalován na všech školních počítačích a členové ho dostanou po celou dobu školní docházky i na domácí počítač zdarma. Podílíme se na různých projektech, pořádáme výlety a fotíme podle zadaných témat. Účastníme se různých fotosoutěží, někteří naši členové se výborně umístili i v těch celostátních.

Bohužel nás koronavirus zastihl zrovna v době generační výměny, kdy skoro všichni členové odešli a mladí adepti se ještě nestihli zapracovat. Přikládám fotografie z projektu Spolupráce mladé a staré generace, kdy jsme v Domově důchodců v Náchodě pořídili celkem zdařilé fotografie. Dále jsou zde snímky z fotografování na půdě školy, což byla naše poslední větší akce. Nakonec jsou zde tři krajinky z posledního období. Doufám, že se doba brzy zlepší natolik, že se zase budeme moci scházet a přivítáme mezi sebou nové členy.