Výměnný pobyt

6. října tohoto roku nás opět navštívili žáci našeho partnerského gymnázia z Oesede v rámci výměnného pobytu. Přijelo jich celkem 31 a s nimi dva učitelé jako doprovod. První den pobytu začali v aule, kde je přivítal pan ředitel. Jeho slova tlumočila do němčiny Tereza Zobalová ze 4.A, jež strávila celý minulý školní rok právě v Oesede. Poté se vydali na náchodskou radnici a po přivítání panem místostarostou odešli na náchodský zámek. Martin Souček, také ze 4.A, si pro ně přichystal prohlídku v angličtině. Ve čtvrtek vyjeli na celodenní výlet. Nejprve si prohlédli muzeum automobilky Škoda v Mladé Boleslavi a hned poté i výrobní linky. kde se zrovna montovala auta značky Škoda Rapid. Odpoledne zhlédli kostnici, Chrám svaté Barbory a centrum Kutné Hory. Páteční dopoledne bylo věnováno Novému Městu nad Metují. Výrobní haly podniku Amman i novoměstský zámek žáky zaujaly. Víkend strávili Němci společně s Čechy v rodinách, kde měli připraven bohatý program. V pondělí dopoledne byli s kolegy Pavlíčkovou a Pavlíkem v Adršpachu, sportovní odpoledne s pány Diviškem a Slavíkem strávili v tělocvičně gymnázia. V úterý s kolegyněmi Fišerovou a Škodovou na celodenním výletě v Praze, kde se projeli lodí po Vltavě. Poslední den pro ně kolega Divišek připravil kuželky a bowling. Ve středu ráno jsme se rozloučili a naši hosté zamířili k domovu.