Vítězství našich děvčat v KF ve florbalu !

Ve čtvrtek 27. 2. 2014 se v jičínské sportovní hale konalo krajské kolo ve florbalu dívek středních škol (kategorie DV).
Turnaje se zúčastnili vítězové okresních kol Královéhradeckého kraje včetně pořádajícího Lepařova gymnázia Jičín. Pět školních týmů hrálo systémem každý s každým. Naše studentky se staly největším překvapením turnaje a po výborných výkonech vybojovaly skvělé první místo. Škoda jen, že se v letošním roce nekoná republikové finále!

JG – Lepařovo gymnázium Jičín 1 : 0
Branka: Petra Veverková
Vynikající utkání. Domácím jsme disciplinovanou a houževnatou hrou zabránili dosáhnout byť jen jediné branky. Skvěle zachytala naše Lenka Remešová – nejlepší brankářka turnaje.

JG – SZŠ a VOŠ Truntov 4 : 0
Branky: Simona Besedová, Diana Peterová, Petra Veverková, Adéla Vávrová
Po našem jednogólovém vedení a spoustě neproměněných šancí se nám povedl vstup do druhého poločasu, kdy jsme během první minuty soupeřkám nastříleli tři branky a nebylo co řešit. Prostřídali jsme všechny hráčky a v klidu jsme dotáhli utkání do hladkého konce.

JG – Obchodní akdemie Hradec Králové 4 : 1
Branky: Diana Peterová 2x, Petra Veverková, Markéta Zeisková
Proti vyrovnanějšímu a hlavně početnějšímu týmu jsme opět vsadili na disciplinu a týmový výkon. Opět jsme se ujali vedení, které jsme na konci první půle ztratili po zdařilém průniku soupeřek.
V druhém poločase však začala naše děvčata proměňovat své příležitosti a dařila se jim i střelba z velké vzdálenosti.
Lenka „uzamkla“ svou branku a výsledkem bylo jasné vítězství.

JG – Gymnázium Dobruška 0 : 0
K poslednímu zápasu celého turnaje, kterým bylo střetnutí dvou do té doby neporažených družstev, nastoupila děvčata s vědomím, že jim k vítězství v krajské finále stačí vzhledem k lepšímu skóre jakákoliv remíza. Náš soupeř byl  početnější a vyrovnanější (dvě kompletní vyrovnané pětky). Naše holky však měly lepší fyzičku a hlavně větší chuť po vítězství. A tak po vyrovnaném boji s minimem šancí na obou stranách jsme se mohli radovat z celkového vítězství v turnaji.

Sestava JG Náchod: Lenka Remešová – Markéta Zeisková, Diana Peterová – Adéla Vávrová – Simona Besedová, Petra Veverková – Kristýna Čechurová, Kateřina Ulvrová, Míša Kosová