Jiráskovo gymnázium v Náchodě je excelentní

Hlavním cílem programu EXCELENCE, vyhlášeného MŠMT, je podpora talentů formou rozšíření péče o talentované žáky na středních školách.

Školy jsou hodnoceny body za úspěchy žáků v nejrůznějších ministerstvem vyhlašovaných soutěžích a následně za tyto body dostávají finanční prostředky na odměny těch pedagogů, kteří žáky k vynikajícím výsledkům v soutěžích dovedli.

Jiráskovo gymnázium v Náchodě dosahuje v této soutěži škol dlouhodobě vynikajících umístění. V 1. ročníku se umístilo na 2. místě v Královéhradeckém kraji a bylo v kraji nejlepší ze všech gymnázií, ve 2. ročníku bylo páté (čtvrté z gymnázií), a to jen proto, že se nezúčastnilo středoškolské odborné soutěže. Letos žáci tuto soutěž opět obsadili a i díky bodům z této soutěže se Jiráskovo gymnázium v Náchodě stalo nejúspěšnější krajskou školou.