Sršňáci na Robosoutěži ČVUT

Studenti Jiráskova gymnázia se již několik let pravidelně účastní Robosoutěže, kterou pořádá ČVUT v Praze. Jde o soutěž robotů postavených ze stavebnice Lego Mindstorms. Letošní zadání bylo „hašení ohnisek požáru“ – najít v bludišti červená světélka a přiložením magnetu je uhasit (přebarvit na zelená).

Jak jsme se dozvěděli od hlavního pořadatele soutěže, jsme jednou z mála škol, která se této soutěže účastní pravidelně od prvního ročníku. Není to tak úplně pravda, prvního ročníku jsme se neúčastnili, protože jsme o něm ještě nevěděli.

Letos se do soutěže přihlásil tým Sršňáci studentů kvinty (Balcar Vojtěch, Brychta Adam a Pikman Jan) navštěvujících robotický kroužek. Šlo o naprosté začátečníky, kteří robotickou stavebnici viděli poprvé měsíc a půl před konáním soutěže. Přesto dokázali postoupit ze základních skupin do play-off, kde je ale vyřadil tým, který nakonec skončil na druhém místě. Prohráli s ním však o jeden jediný bod. Pro studenty to byla určitě dobrá zkušenost a doufejme, že i motivace do budoucna.

Více fotografií najdete na našem FB, kde je i video jízdy našeho robota.

image_printTisk