Republikové finále v házené středních škol

Po vítězství v krajském kole a úspěšném zvládnutí regionální kvalifikace si házenkáři Jiráskova gymnázia v kategorii středních škol vybojovali právo účasti v celostátním finále, které se uskutečnilo ve dnech 30.11. a 1.12.2017 na Valašsku, konkrétně v Rožnově pod Radhoštěm. Organizací této akce byla pověřena místní Střední škola informatiky, elektrotechniky a řemesel. V konkurenci nejlepších středních škol v Česku se náchodští gymnazisté vůbec neztratili a přesto, že se tohoto finále zúčastnili v minimálním počtu hráčů, vybojovali nádherné páté místo, za což jim patří velké uznání a dík. A nejen, že vzorně reprezentovali naše gymnázium po stránce sportovní, ale také svým přístupem a chováním ukázali, že patří opravdu k elitě, a celá škola na ně může být po právu hrdá.

Do samotného turnaje studenti Jiráskova gymnázia vstoupili hned v prvním utkání celé soutěže proti největšímu favoritovi, pořadatelské SŠIEŘ Rožnov p. R., a prohráli výrazným rozdílem, když skóre ve prospěch domácích výrazně narůstalo zvláště ve druhém poločase, kdy náchodským začali docházet fyzické síly proti soupeři, který mohl využít kompletně plnou soupisku hráčů. Ve svém dalším vystoupení gymnazisté podlehli družstvu SPŠ, OA a JŠ z Frýdku-Místku, když jejich zlepšený výkon v tomto utkání mohl být příslibem do dalšího střetnutí, a to se také naplnilo.

V závěrečném utkání náchodští gymnazisté přehráli celkem jednoznačně své soupeře ze SPŠ Resslova v Ústí nad Labem, a vybojovali tak pátou příčku. Toto utkání měli od samého začátku pod kontrolou, ale museli se v jeho průběhu vyrovnat ve dvou případech se zraněním, které je postihlo, takže některé úseky zápasu hráli i v menším počtu hráčů než je možné, ale i tak dotáhli utkání do vítězného konce.

Na dosaženém úspěchu se podíleli tito studenti:

Jaromír Poláček (3.A), Vojtěch Klikar (7.W), Tomáš Lipovský (6.W), Lukáš Novohradský (5.V), Vojtěch Vyskočil (7.W), Lukáš Černý (7.W), Kurt Hartmann (3.B) a Adam Joudal (5.W).