Prezetiáda +

— naši studenti opět jedni z nejlepších —

Ve středu 8. 4. 2015 se na fakultě informatiky a managementu, Univerzity v Hradci Králové konalo krajské kolo soutěže v prezentačních dovednostech – PREZENTIÁDA +. Tato soutěž je vyhlašována jak pro základní školy a osmiletá gymnázia, tak pro školy střední. Krom toho byla tato soutěž, letos poprvé, spojena se soutěží Office Aréna, tedy soutěží, kde musí jednotlivé týmy předvést i znalosti a dovednosti při ovládání počítačových aplikací typu – textový editor, tabulkový editor a prezentační program.

Na základě prací, které byly předem do Hradce Králové zaslány, se do krajského kola z našeho gymnázia nominovaly dva týmy:

 

  • tým „Lumíci“ ve složení Vojtěch Balcar a Jan Pikman (studenti nižšího gymnázia)
  • tým „JGN++“ ve složení Jan a Martin Karvaiovi (studenti vyššího gymnázia)

 

V krajském kole proběhlo před zraky ostatních týmů, zástupců pořadatelů – Student Cyber Game, představitelů krajského úřadu a Univerzity Hradec Králové veřejné vystoupení jednotlivých týmů v již zmiňovaných prezentačních dovednostech. Tedy v dovednostech, kde během svého mluveného projevu je nutné zaujmout, výstižně a jasně sdělit svoje myšlenky ale i pobavit a nadchnout diváka. To vše za pomoci obrázků, animací, grafů, hudby a podobných nástrojů používaných v oblasti prezentační techniky.

Naše oba týmy se svého úkolu zhostily přímo skvěle a:

 

  • Tým JGN++ – se umístil ze čtyř týmů na 1. místě a tím také postoupil do celorepublikového Grand finále do Brna.
  • Tým Lumíci – se umístili z jedenácti týmů na 3. místě.

 

Oběma týmům tímto blahopřejeme ke skvělému úspěchu a přejeme jim hodně zdaru v dalších soutěžích.

image_printTisk