PŘESPOLNÍ BĚH - okresní kolo

Na Nebíčku tam je fajn

Ve čtvrtek 27. září se naši studenti zúčastnili tradičního závodu družstev v přespolním běhu v Polici nad Metují.

Jednalo se o okresní kolo, kde první dva umístění postupují do kola krajského.

Cíle tedy byly jasné. Užít si běh a snažit se zaběhnout co nejlépe, tak abychom mohli postoupit do krajského kola.

Naši školu reprezentovalo 5 družstev.

V kategorii nejmladších děvčat D III (prima–sekunda) se na trať vydala sestava skládající se z dívek ze sekundy B – Matějů Nikola, Janatková Andrea, Staňková Anežka, Vydláková Markéta,  Petráková Anežka a Jochová Simona. V této kategorii si nejlépe vedla Nikola, která v celkovém pořadí děvčat obsadila 10. místo. V pořadí družstev skončila děvčata na posledním, 8. místě.  Zasvěcení vědí, že není důležité vyhrát, ale zúčastnit se a že jsme vždy rychlejší, než ti, kteří leží doma na gauči.

Zatímco děvčata běžela trať dlouhou 1 500 m, nejmladší kluky čekaly celé 2 kilometry.  Matěj Vrzáček,  Kryštof Brejtr, Lukáš Zítko – všichni ze sekundy B a František Švorčík, Matěj Laštovic  a Šimon Fetter z primy B obsadili jako tým  5. místo. Nejrychlejší z našich kluků byl Matěj Vrzáček, který ve své kategorii doběhl na 8. pozici.

Starší děvčata (tercie- kvarta) tým dohromady nedala, a tak úspěšná reprezentace ležela na bedrech kluků. Ti se toho chopili zodpovědně, a tak v sestavě čítající pouze kluky z kvarty A – Lukáš Ondřej, Vacek Šimon, Jerman Michal, Dědek Pavel, Luciak Petr, Felkl Matěj –  se jim podařilo vybojovat 2. místo, a zajistit si tak postup do krajského kola.

Velkým úspěchem byl výkon Ondry, který v silné konkurenci obstál na výbornou, a trať dlouhou 3 000 m s časem 11:17 min vyhrál.

Ti nejstarší (kluci a holky z vyššího gymnázia) ukázali, že ani léta strávená ve školních lavicích z nich lenochy neudělala a obě družstva (nutno doznat, že v podstatně menší konkurenci než kategorie mladší) vyhrála a postupují do krajského kola.

Zkušeným závodnicím Sabině Jirmanové, Kamile Šimkové, Sáře Kubíkové, Adéle Breitrové i nové posile týmu Zuzaně Sedláčkové tak patří dík za vzornou reprezentaci školy.

Opomenout nesmím ani nejstarší kluky–již téměř inventářní Kuba Divišek, Tomáš Křivda a Vojta Joska spolu s Matyášem Faltou a vycházející velkou mladou nadějí Tondou Staňkem si s tratí dlouhou 5 km poradili excelentně. Tomáš Křivda potvrdil kvality špičkového běžce a všechny ostatní závodníky nechal s časem 16:22 min dalekou za sebou.

Teď už jen doladit formu a v úterý 9. října v Jičíně na krajském kole poměřit síly s těmi nejlepšími z ostatních okresů.

Všem zúčastněným děkujeme a budu se těšit na kolo krajské.