Podcast Přepište dějiny brzy na gymnáziu

V pátek 23. února zavítá na naši školu debatní podcast Přepište dějiny. Jeden z nejpopulárnějších podcastů, věnovaný moderním českým a československým dějinám, se na gymnáziu představí hned dvakrát: dopoledne se pro studenty nejvyšších ročníků zaměří na přelomové roky a události 20. století a poukáže na nejednoznačnost dějin a některé aspekty, které v oficiálních dějinách příliš nevnímáme. Prostě: „Bylo to tak, ale…“.

Večer od 17 hodin pro veřejnost proběhne nahrávaný speciální díl podcastu, který se zaměří na dějiny Náchoda především ve 20. století. Nebude chybět pohled na národnostní složení, náboženské dějiny nebo slavné a významné rodáky.

Protagonisty podcastu jsou přední český historik, někdejší děkan Filozofické fakulty UK a dnešní náměstek ředitele Národního muzea prof. Michal Stehlík a historik, novinář a publicista dr. Martin Groman, mj. autor nedávno vydané monografie o Františku Krieglovi.

Podcast, který zábavnou, ale zároveň fundovanou formou mapuje uzlové body našich dějin včetně jejich dezinterpretací, se umístil na 3. místě mezi vzdělávacími podcasty v letošní anketě Podcast roku.

Více informací zde: https://prepistedejiny.cz/