pIšQworky - Sršňáci bodovali v Náchodě

Mírně zamračené úterý 10. listopadu se na Jiráskově gymnáziu v Náchodě neslo ve znamení kolečko-křížkových válek. Favorité z Náchoda a škol z blízkého okolí se přijeli utkat v piškvorkách o dvě místa v krajském kole celorepublikového studentského turnaje. I když turnaj skončil už ve 12 hodin, nebylo snadné se až do konce udržet ve hře. To mohli potvrdit i Sršňáci, kteří se sice už radují z výhry, ale zadarmo ji nedostali.

Na Jiráskově gymnáziu už od časného rána nechyběl vůbec nikdo. Mohli jste se potkat s Myslivci, s Reparáty, jablečným koláčem (tým ApplePie), s Kočičkami s.r.o. a ještě s Kdovijakými. Tito stateční studenti se nebáli postavit výzvě, kterou toto úterní dopoledne jistě bylo.

Začalo se soupeřit ve čtyřech skupinách. Hráči se rozverně oťukávali a zjišťovali, kdo pro ně bude soupeřem a kdo ne. Vzhledem k nízkému počtu týmů ve skupinách bylo po několika málo kolech jasno. V každé skupině bylo pořadí jasně odstupňováno, což kazila pouze skupina C, kde se udál první náhradní rozhodující duel turnaje. Všichni si oddechli, že Myslivci nevzali pojem rozstřel doslova a tým zvítězil svými promyšlenými tahy.

Každý, kdo do konce skupin hrál jen na půl plynu, musel okamžitě přeřadit. Začalo play-off, které nemilosrdně vyřadilo čtyři týmy hned po prvním kole. Do semifinále už pokračovali pouze Mooncats, Ferrari, Sršňáci a HaGaming*. Vyhrát může jen jeden a to naprosto nekompromisně potvrdili Sršňáci svou absolutní výhrou turnaje na Jiráskově gymnáziu.

1.místo: Sršňáci (Jiráskovo gymnázium Náchod) ve složení: Ondřej Vít, Miroslav Říha, Benjamin Sichrovský, Vojtěch Balcar, Adam Brychta

2.místo: MoonCats (Základní škola Náchod) ve složení: Denisa Vojtasová, Zuzana Vlasáková, Bára Osobová, Sára Krůlová, Tereza Vojtasová

3.místo: HaGaming* (Jiráskovo gymnázium Náchod) ve složení: Dominik Mojžíš, Toan Ha Tien, Adéla Vávrová, Gabriela Balská, Petr Breuer

Více fotografií najdete na našem Facebooku.