Nový školní rok s Musicou Vivou

Nový školní rok se odvážně rozběhl a náš hudební soubor se s chutí pustil do zkoušení a přípravy letošního vánočního programu. Možná by se mohlo zdát, že jsme s přípravou na Vánoce rychlejší než mnohé supermarkety, ale práce a hudebního materiálu je hodně, a koneckonců při zkouškách užijeme i hodně zábavy, takže není nač čekat.

Soubor Musica Viva má dlouholetou tradici. Při Jiráskově gymnáziu existuje již od roku 1996 (dříve pod jménem Skřivánci) a postupně se ustálil v dnešní podobě vokálně-instrumentálního souboru tvořeného smyčcovými nástroji (housle, viola, violoncello a kontrabas) a flétnami (sopraninová, sopránová, altová a tenorová) a pěveckým sborem. Soubor má za sebou četná vystoupení, jak na půdě domácí – v Náchodě a jeho okolí, tak i v lokalitách vzdálenějších (Praha, Opava), a dokonce i zahraničních (Slovensko, Polsko, Slovinsko). V současné době tvoří užší organizační tým včetně vedení souboru Mgr. Věra Vlčková, Mgr. Lucie Peterková, Mgr. Milan Poutník, Mgr. Hana Misarová a Mgr. Jan Veverka.

Žít s Musicou Vivou znamená žít krásnou hudbou, propojit běh školního roku s rytmem koncertů a zkoušek, zasmát se s kamarády, a v neposlední řadě poznat i to pravé koncertní vzrušení a napětí těsně před vystoupením. Protože čas letí a složení našeho souboru se průběžně obměňuje, rádi bychom také touto cestou přizvali nové zájemce o rozšíření našich řad a také o vstup do našeho hudebního světa. Najdete nás každou středu v Jiráskově gymnáziu v učebně hudební výchovy a v aule od 14:45. Tak se nebojte a zaťukejte…