Mimoni, Plešouni ani Reparáti nestačili na SPS - piškvorky na JG

Jedenáctý listopadový den se Jiráskovo gymnázium v Náchodě zaplnilo studenty, které přemohla láska k piškvorkám. Celkem 15 týmů se utkalo o dvě postupová místa do krajského turnaje. Ta obsadili vítězní SPS a stříbrní Mimoni.

Zázemím soutěžících se stala aula školy, kde si týmy mezi zápasy krátily čas hraním stolního fotbálku nebo pouštěním videí na internetu. Po úvodní prezentaci v aule začalo hraní ve skupinách. Z týmů jasně dominovaly Neřeš, Mimoni, SPS a Durchfall, každý z nich vyhrál všechny své zápasy. Kromě domácího týmu Durchfall postoupili i jejich kolegové Plešouni, Reparáti a DollsWithBalls. Pořadatelská škola tak měla všechny své čtyři týmy v pavoukovi. Vedle nich postoupili ještě Hanušáci, naopak rozloučit jsme se museli s RPéčky, Hodorem, Hořičáky, Myslivci, týmem Máslo s chlebem i s vtipným duem týmů PAT a MAT.

V průběhu turnaje jsme mohli být svědky pár zajímavých komentářů: „Já mu pomáhám. Udělal jsem kolečko!“ pronesl jeden hráč po nakreslení soupeřova symbolu. Jinde se zase pošklebovali svému kolegovi se slovy: „On prohrál s holkou!“ Nebylo tedy divu, že atmosféra byla místy odlehčená, ale jindy byla zase tak hustá, že by se z ní dala dělat šlehačka.

Pavouk nám přinesl dva rovnocenné zápasy, které skončily remízou, a postup týmů tak závisel na rozhodujícím duelu. První zápas se odehrál hned v osmifinále, kde se u stolu setkaly domácí týmy Plešouni a Durchfall. V rozhodujícím duelu měli více štěstí Plešouni, kteří se tak mohli utkat s týmem Mimoni o postup do finále.

V jiné noze pavouka zase Neřeš vyhrálo nad Reparáty a SPS porazilo Hanušáky s výsledkem 16:4. Týmy se pak musely utkat mezi sebou, více se dařilo SPS a poražený tým Neřeš hrál s Plešouny o třetí místo. V tu chvíli došlo ke druhé remíze v pavouku, v níž byli úspěšnější Plešouni. Hráči týmu Mimoni ze ZŠ Komenského bojovali o první místo se SPS. Velkou část zápasu to vypadalo na další remízu, ale výhru si odnesli SPS, kteří porazili Mimoně 14:6, a mohli si tak jít pro vytoužený pohár a spolu s Mimoni pro postup do krajského turnaje.

1. místo: SPS (SPŠ, SOŠ a SOU Nové Město nad Metují) ve složení Ondřej Klimeš, Lukáš Říha, Martin Škoda, Jan Šmejkal, Jakub Andrš

2. místo: Mimoni (ZŠ Komenského) ve složení Jan Mareš, Sára Krůlová, Bára Osobová, Tereza Vojtasová, Bára Roztočilová

3. místo: Plešouni (Jiráskovo gymnázium) ve složení Ondřej Vít, Miroslav Říha, Benjamin Sichrovský, Daniel Vaňát, Adam Brichta