Loutkařky ze 3.A přejí krásný rok 2019

Loutkařky ze 3.A přejí vše dobré do nového roku   2019  

Já nemám kalhoty!“ poděšený výkřik naší spolužačky, který zazněl ráno před vystoupením, nás všechny zburcoval. Otočíme se k ní. Stojí u své lavice se smutným výrazem ve tváři. Jako jeden muž sklopíme oči k jejím nohám. Ty ale vězí v černých džínách, stejně jako obvykle. „A co máš na nohách?“ ptáme se jí opatrně. „Ale néé!“ úpí nešťastně, „Ty kašpárkovský…“  No… hezky nám to začalo. První čtvrtek po prázdninách byl totiž věnován divadlu. A zatím co naši mladší kolegové z dramatické výchovy hráli pro třídy nižšího gymnázia vánoční představení s názvem „Klanění se Jezulátku“ a vraceli je do poklidné sváteční nálady, my měly do klidu tak daleko, jak to jen bylo možné. Zkuste si představit šest dívek ze třetího ročníku, jak horečně dávají dohromady seznam všech věcí, které jim ještě chybí…

A že toho bylo! A tak jsme hráli naši ne právě oblíbenou, ale tradiční hru: „Pane profesore…?“ A ač se to zdálo nemožné, nakonec všechno klaplo. Co jsme neměly, to jsme si vypůjčily nebo sehnaly, co nefungovalo, to se narychlo poopravilo, kde bylo třeba, tam se lehce zaimprovizovalo a byla tu čtvrtá hodina odpoledne – čas, kdy jsme měli všichni odehrát první letošní představení pro veřejnost. Obě představení – Klanění se Jezulátku v podání žáků dramatické výchovy i Kouzelný adventní kalendář v interpretaci loutkové scény divadelního kroužku Hidrak, se povedla, sklidila od publika potlesk a spoustu úsměvů.

Všichni doufáme, že se nám povedlo zpětně vtisknout divákům trochu vánoční nálady a moc děkujeme všem, kteří pomohli tomu, aby se představení vydařila, drželi nám palce a stáli za námi.

S přáním krásného nového roku

Loutkařky ze 3. A

image_printTisk